Tembel ama Eğlenceli Haftasonu Aktiviteleri

Haftasonları eğlenmek için illa ki egzotik ve çok para harcayacağınız şeyler yapmanıza gerek yok. Bazen eğlenmek için tek yapmanız gereken kendiniz, ve uzun süredir aklınızdan çıkmış birkaç aktivite. Bu 12 maddelik ‘tembel ama eğlenceli haftasonu aktiviteleri’ listesini okuyun, çok para harcamadan eğlenin ve mutlu olun!

1. Uzakta yaşayan bir arkadaşınızla skype’ta buluşun, aynı anda film izleyin ve bazen filmi durdurup üstüne konuşun.
2.
3-5 TL’ye bile harika t-shirtler bulabileceğiniz Terkos Pasajına gidin, ikinci-el kıyafet mağazalarını gezin ve kendinize belirlediğiniz 25 TL’lik bütçeyle kendinize birşeyler alın!

3. IKEA’dan kendiniz kuracağınız birşeyler satın alın. Örneğin, kütüphane gibi. Çivilerle, tornavidalarla oynayın, yeni kütüphanenizi kendi ellerinizle kurun ve sonra da kitaplarınızı içine yerleştirin.

4. Yağmur yağıyorsa sakin bir cafeye gidip yeni aldığınız bir kitabı okuyun.

5. Kitabınız yoksa sahafları dolaşın, eski kitaplara bakın, dokunun, karıştırın ve beğendiğiniz birini satın alın.

6. İstanbul’da yaşıyorsanız şehir hatları vapuruna binip ister aynı hatta gidip gelin, ister bir durakta inip bir başkasına binin. Vapurdayken insanları inceleyin, kitap okuyun, bulmaca çözün ve arada gözünüzün denize dalmasına izin verin.
7.
Marketten kedi maması alın ve onunla sokaklarda dolanarak sokak kedilerini besleyin.

8. Çoook uzun sürede fırında pişecek, sizin yemek yapma yeteneklerinizi biraz veya çokça zorlayan etli bir yemek yapmayı deneyin. Eğer sonu başarısızlıkla sonuçlanırsa üzülmeyin, en azından denediniz. Eğer sonucu beğenirseniz, mutluluktan uçun ve sevdiklerinizle yemeği paylaşın.

9. Sevdiğiniz bir Disney karakterini Internet’ten resmine bakıp kuru kalem çizmeyi deneyin. En azından iyi olana kadar birkaç defa deneyin

10. Hiç bilmediğiniz bir konuda bir Wikipedia makalesini tamamen okuyun ve bu yeni öğrendiğiniz ilginç şeyi sevdiklerinize anlatın.

Okumaya devam...  Erkek Olmak da Zordur

11. Markete gidin ve daha önce hep denemek istediğiniz ama hiç denemediğiniz bir yiyecek alın (sebze, abur cubur, içecek, herşey olur.).

12. Tavada mısır patlatın. Ve patlarken başından ayrılmayın. Mısırın ısıda aldığı farklı form ve çıkardığı sesler sizi hem şaşırtacak, hem de eğlendirecek.

Herkese mutlu haftasonları!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*