Ne kadar ömrüm kaldı doktor bey

Ne kadar ömrüm kaldı doktor bey

11 yıldan az ömrünüz kaldı, acele edin ! Neden mi ? Ortalama insan hayatı 70 yıldır, iyimser bir rakamla 80 diyelim, yani 960 ay, zaten üçte birini (318 ay) uyuyarak geçiriyorsunuz.

Kaldı size 636 ay.

Okula gittiniz, lise mecburi zaten, bir de üniversiteye giderseniz 15 yıl, okulda 8 saat geçirdiğinizi düşünürsek, hafta sonları hariç, 43 ay yapar.

Kaldı size 593 ay.

E okul bitti, iş başladı, emekli olana kadar 65 yaşına kadar, iyi ihtimalle standart 8 saatlik bir işte çalıştığınızı düşünürsek, hafta sonları ve bir haftada yıllık izin hariç, size 128 yapar.

Kaldı size 465 ay.

Ortalama 70 dakika 3 öğün yemek yeseniz, ki bizde sırf akşam yemekleri o kadar sürer; gitti 44 ay daha.

Günlük ortalama 20 dakika tuvalette geçirdiğinizi düşünürsek; ki bazıları için bu rakam daha fazla özellikle kadınlarda, gitti 1 yıldan fazla, 13 ay.

Kaldı size 408 ay.

E arada evi toplamak lazım, ıvır zıvır işler, kaybolan çoraplar.. Kaybolan çoraplar demişken, ortalama haftada 2 saat kaybolan çorap, kumanda, anahtar, cüzdan vb. ararken ömrümüzden sırf 1 yıl buradan gidiyor.Günlük ortalama 2 saat evi toplamak vb. işlere ayırdığınızda, ki hanımlar için yemeği bulaşığı çamaşırı , çok daha fazla bu ortalama, 30, 13 daha gitti 43 ay daha.

Kaldı size 365 ay.

Evden çıkmadan, duş almak, dişlerinizi fırçalamak, giyinmek vb. için de 1 saat harcadığınızı (yine hanımlarda daha  fazla (: ), 1 saatinizin de yollarda (işe, okula gelip giderken) geçtiğini düşünürsek, bir 30 ay daha gitti.

Kaldı size 335 ay.

Sürekli çalışmayacaksınız değil mi ? Arada sinemaya gidecek, kafanızı dağıtmak için internete gireceksiniz.Bir filme gitseniz, 2.5 saat, yılda 4 kere gittiniz diyelim, o bile 1 ayınızı götürdü hayatınızdan.Akşamları internete girip facebookunuzda gezinirken, haber okurken veya porno izlerken (kandırmayalım birbirimizi) 1.5 saat harcasanız ortalama 60 ayda burdan gitti.

Okumaya devam...  Gerçek Bir Hikaye: Psikoloğun İçini Ürperten Küçük Çocuk

Kaldı mı size 274 ay.

Yani 23 yıldan az bir süre.Hayatınızın ilk 12 yılında da sadece yemek yiyip okula gittiğinizi düşünürsek, Bir şeyler yapmak için sadece 11 yılınız kaldı, acele edin !

Sonuç olarak; gördüğünüz gibi, bu hesaplamalar yer yer eksik veya fazla olsa da, aşağı yukarı çok iyimser hesaplar.Muhtemelen 11 yılınız bile kalmadı, hele ki bayansanız bu sürenin neredeyse yarıya indiğini düşünsek yanlış olmaz herhalde.Bilim”adamı”, İş”adamı”nın yanısıra neden pek çok alanda erkeklerin başarılı olduğunu çözmek zor değil.Çünkü arkalarında kendi hayatlarından çalarak onların hayatına vakit ekleyen hanımlar var.

Kaynak:1

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*