Bir İnsanın Cahil Olduğunu Anlamanızı Sağlayacak Özellikler

Bir İnsanın Cahil Olduğunu Görür Görmez Anlamanızı Sağlayacak Saç Baş Yoldurtan Özellikler

1. Düğünde, dernekte insanların hayatını hiçe sayarak kutlama yapmayı silah atmak zanneden insan kesinlikle CAHİLDİR!

2. Bunca zamana kadar yapılan araştırmaları, teorileri ve bilimsel gerçekleri hiçe sayarak “Dünya yuvarlaksa niye düşmüyoruz o zaman?” gibi argümanlarla dünyanın düz olduğunu iddia edenler, kusura bakmayın ama CAHİLDİR!

3. Bir kadının uğradığı tacizi “O saatte orada ne işi varmış?” ya da “Şort giymeseymiş o zaman” gibi laflarla meşrulaştırmaya çalışanlar hem kötü, hem zararlı, hem de CAHİLDİR!

4. Allahın belası salgın hastalıktan maske takmak gibi kolay bir tedbirle uzak kalmak varken maskeyi yüzüne değil koluna takan CAHİLDİR!

5. Çocuğuna aşı yaptırmayan, aşının büyük zararları olduğuna inanan ve bunun için saçma sapan sebepler öne sürerek ikna olan insan CAHİLDİR!

6. Kadınların iş hayatında değil evde olması gerektiğini savunan, mesleklerinde yeterli olmadıklarına inandıkları için kadınları seçmeyen insan CAHİLDİR!

7. Gittiği her yerde çöplerini bırakarak güzelim denizi, ormanı, doğayı çöplüğe çeviren tüm insanlar CAHİLDİR!

8. “Geçinemiyorum” diyen insana “O zaman niye cep telefonun var?” diye soran, sorunun kaynağını bildiği halde mağduru suçlayan insan hem kötücül hem de CAHİLDİR!

9. Türk Lirası’nın döviz karşısındaki değer kaybının kendisini ve ülkesini ilgilendirmediğini düşünen; aldığı benzinin azalan litresinde değil verdiği sabit paraya bakan insan CAHİLDİR!

10. Mensup olduğu herhangi bir grup, cemiyet ya da kitlenin gücü sayesinde BİZE Bİ ŞEY OLMAZ diyen insan tabii ki CAHİLDİR!

11. Kadınlar üzerinden prim yapan ama kadınlara hakaret etmekte de beis görmeyen ve bu durumu malzeme haline getiren her insan CAHİLDİR!

 

Kaynak : 1

 

Okumaya devam...  Deniz Gezmiş’in Bir Sembol Haline Gelen Kürklü Yeşil Parkasının Az Bilinen Hikayesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*