Şarabın Faydaları

Şarabın Faydaları

Bu bilgileri internetteki araştırmalarım sonucu elde ettim.Kesinlikle hepsine katılıyorum.Verdiği keyifse …Tarif edilemez ♥

 1. Bakteri ve virüsleri öldürdüğü; ve insanın bağışıklık sistemini harekete geçirdiği için, hastalıklara karşı koruyucu etkisi vardır.
 2. Doğal antioksidanlar içerdiği için, hücre yaşlanmasını yavaşlatır ve kanser ölümlerini azalttığı için,  yaşam süresini uzatır.
 3. İştahı artırır ve tat alımını yoğunlaştırır.
 4. Kemik kireçlenmesini engeller ve özellikle kadınlarda tehlike oluşturan osteoporoza karşı korur.
 5. Rahatlamayi ve stres atılımını kolaylaştırır.
 6. Bioregenerasyon şeklinde de etkilidir, zira artmış aktivite sonucu oluşan mineral kayıplarını karşılar ve vücutta denge ve zindeliği sağlar.
 7. Birçok sanatçı ve tarihe geçmiş ünlü kişiliklerden bilindiği üzre, yaratıcılığı ve fantezileri artırır. Örn.Ömer Hayyam ⇒Şarap sen benim günüm güneşimsin!
                                                       Öyle bir dolsun ki seninle içim.
                                                       Bir bildik görünce beni sokakta:
                                                       Ne o şarap nereye böyle? desin.
 8. Böbrekleri uyardığı için su atılımını hızlandırır, idrar miktarını çoğaltır ve metabolizma artıklarının atılımını sağlar.
 9. Yaşlılığa bağlı, beyin fonksiyonlarındaki azalma, düzenli şarap kullanımı ile yavaşlatılabilir ve ayrıca, beyin kanlanması ve beyin dokusunun oksijenlenmesini artırdığı için, bedensel ve zihinsel aktiviteyi koruyucu etkisi vardır.
 10. Çok korkulan gezgin ishallerinde, zehirleri nötrleştirici etkisinden dolayı faydalıdır.
 11. Şarap, sindirim bezlerini uyarır; ve mide asidinin işlevini koruduğu, barsak hareketlerini hızlandırdığı ve vitaminlerin, minerallerin emilmesini artırdığı için, vücudun sindirim verimini yükseltir.
 12. Anti-Kanser Özellikler barındırıyor.Özellikle de kırmızı şarap, resveratrol adı verilen zengin bir polifenol kaynağıdır. Polifenol ise antioksidan görevi gören bir kimyasaldır ve hücrelerin korunmasını sağlamaktadır. Şarap ise, zengin resveratrol içeriği sayesinde, kanser gelişimini önlemeye yardımcıdır. Çünkü antioksidanlar, kanserin özellikle de kolorektal ve akciğer kanserinin önlenmesinde önemli rol oynamaktadırlar.
 13. Şarabın içeriğinde bulunan resveratrol, beyinde oluşan ve Alzheimer hastalığına neden olan plakların parçalanmasına destek sağlamaktadır. Ayrıca şarap, yaşa bağlı olarak gelişen bunamanın ve nöronların yani sinir hücrelerinin zarar görmesinin önlenmesine yardımcı olmaktadır.
 14. Yüksek silikon içeriği sayesinde şarap, kemik yoğunluğunun artırılmasına yardımcı olarak, özellikle de, menopoz dönemindeki kadınlarda kemiklerin güçlenmesini sağlamaktadır. Şarabın içeriğinde bulunan bir diğer bileşen de fitoöstrojenlerdir ve bu kimyasal, menopoz dönemi kadınlarda kemik sağlığını ve yoğunluğunu desteklemektedir.
Okumaya devam...  Kaç Çeşit Şarap Vardır?

 

Kircicekleri.CoM

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*