Lucien Arkas Bağları

Lucien Arkas Bağları

Lucien Arkas Bağları, İzmir Torbalı’da 1.168 dönümlük bir arazide Türkiye’nin en büyük tek parsel bağıdır.

Uzmanlar, bağların toprak ve iklimsel özelliklerini incelemiş, Yapılan toprak ve iklim analizleri sonucunda, Avrupa’dan temin edilen fidanlar özel klimalı vasıtalar ile Lucien Arkas Bağlarına sevk edilmiştir. Ege’nin toprak ve koşullarına en iyi uyum sağlayacağı düşünülen ve bazıları O güne kadar Türkiye’de hiç yetiştirilmemiş olan Tempranillo, Chenin Blanc, Viognier, Marselan, Trebbiano, Ugni Blanc, Syrah, Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay ve Bornova Misketi gibi kaliteli şaraplık üzüm çeşitlerinin LA Bağları’nda dikilmesine karar verildi.

lawines.com.tr

Lucien Arkas Bağlarında, “High trellis ” olarak tabir edilen bağcılık sistemi ile asmaların tellere sarılarak yukarı doğru gelişmeleri sağlanıyor. Bu sayede üzümlerin sağlıklı gelişimi için gerekli olan bol hava sirkülasyonu ve güneş ışını gereksinimi karşılanmış oluyor. Ayrıca bağlarda “düşük verim, yüksek kalite ” ilkesinden hareketle, hasat öncesinde budama ve seyreltme çalışmalarıyla, asma başına düşen salkım miktarı azaltılıyor. Böylece, üzümlerin aromatik karakterlerinin güçlenmesi sağlanıyor.

Organik Bağlar

Asmalar, üzümlerin özgün meyvemsi karakterlerini olduğu gibi korumak adına, organik bağcılık yöntemleriyle yetiştirmeye başladık.

Asmalarımızı Ecocert tarafından tescil edilmiş organik bağımızda hormon, sentetik kimyasal ilaçlar ve gübreler kullanmaksızın organik bağcılık yöntemleriyle yetiştiriyor; böylece, üzümlerin teruardan kaynaklanan özgün meyvemsi aromalarının doğal olarak korunmasını sağlıyoruz. Ayrıca insana ve doğaya dost bir üretim şekli olan organik bağcılık sayesinde bozulmakta olan doğal dengenin yeniden yapılanmasına katkıda bulunuyoruz.

lawines.com.tr

Ay Işığında Hasat

Organik bağcılık yöntemleriyle yetiştirdiğimiz üzümlerin tazelik ve canlılıklarını korumak için gece serinliğinde hasat ediyor bu sayede istenmeyen fermantasyon sürecini engellemekle kalmıyor ayrıca üzümleri ve şırayı soğutmak için gereksiz yere enerji kullanımını önleyerek yüksek oranda enerji tasarrufu sağlıyoruz.

Okumaya devam...  Şarap nedir?
lawines.com.tr

Mikrovinifikasyon

Mikrovinifikasyon olarak tabir edilen yöntemle küçük, miktarlarda deneme üretimleri yapıyourz. Böylelikle yörenin üzüm cinsleri ve bu cinslerden yapılacak şaraplar hakkında deneyim elde ediyor, en kaliteli üzümlerin temin edileceği yöre ve bağlar, ideal üzüm olgunluğu ve hasat zamanı gibi kıstaslar belirliyor, Şarapta ideal dengeyi yakalamak adına, uygulanacak vinifikasyon (şarapçılık) yöntemlerine karar veriyoruz.

Lucien Arkas Bağları ideal olgunluğa ulaştığı zaman ve tüm bu çalışmaların ışığında İdol, Smyrna, Antre, La passito, Mon Reve ve Consensus markaları altında şaraplar hayat buluyor.

 

Kaynak:http://www.lawines.com.tr/tr/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*