Fiyatı ile Cebinizi Yakmayan Şarap Önerileri

Fiyatı ile Cebinizi Yakmayan Şarap Önerileri

Alkol fiyatlarının cüzdanları zorladığı günümüzde şarap içmek isteyenlere yardımcı olabilecek bir liste.

Peşin not: Fiyatlar Nisan 2020 tarihlidir ancak neredeyse çoğu içki benzer oranda zamlandığı için fiyatları günümüze de uyarlayabilirsiniz.
fiyat skalası kişiden kişiye göre değişebilir fakat büyük ölçüde makul fiyatlı şaraplar önermeye çalışacağım.

1- Lucien arkas bağları’ndan mon reve marselan: Kendisi altın madalyalı olup organik üzüm severlere duyurulur. Frenk üzümünü andıran meyvemsi bukleler yoğun ve canlı. orta gövdeli, güçlü tanenli, canlı asiditeli, bitişi uzun. Fiyatı ise 60 tl.

2- Yine İzmir’den gidiyoruz ve kupajda yine altın madalyalı: La mahzen’den smyrna shiraz, petit verdot. Karabiber aromalarıyla damakta yoğun, tatlı tanenli bitişe sahip orta gövdeli kırmızı. Fiyatı 37 tl.

3- Manisa’dan yanık ülke bağları’ndan miratus oak blend 2015: 18 ay Amerikan ve Fransız meşe fıçılarında dinlenmiş. Karadut, erik ve baharatlı tonlara sahip yuvarlak içimli, merak ederseniz de belirtelim: Kısıtlı filtrasyon uygulanmış lezzeti ve dokuyu korumak için. Fiyatı 40 tl.

4- Avşa adası’nın adakarası üzümü ile cabernet sauvignon kupajı: Burunda yanıksı, reçelsi kırmızı meyve ve hafif is kokulu.Damakta orta gövdeli hafif içimli.Fiyatı ise 50 tl.

5- Ergenekon bağları’ndan C. Sauvignon (2015): merkür ve syrah üzümlerinden üretilmiş. Tatlı baharat ve kırmızı meyve aromalarını taşıyor. Canlı asitli, dengeli ve orta gövdeli. Fiyatı 30 tl.

6- Lucien arkas bağları’ndan bu kez gümüş madalyalı antreö sauvignon blanc (2017): Ananas başta olmak üzere meyvemsi, asiditesi güçlü, dengeli bir şarap. İtinayla deniz ürünleri ile birlikte tüketiniz. Fiyatı 47 tl.

7- Bu kez ucuz değil ama şahsi favorim olan bu şarap övgüyü hak ediyor, La Consensus Chardonnay (2011): 8 ay Fransız ve Amerikan meşelerinde olgunlaşmış bu da. Burunda egzotik meyve ve meşe kokularını ön plana çıkarıyor. Damakta dolgun, zengin, güçlü ve kalıcı. Bu kompleksliğine nazaran biraz üst segment bir şarap olduğundan Fiyatı 100 tl:(

Okumaya devam...  Şarap alkolü bir içki değil, kültürdür

8- Kayra wines’dan terra varietal serisinden, kalecik karası rose (2017): Burunda ahududu ve çilek, damakta yine zengin kırmızı meyve aromaları sunan uzun bitişli monosepaj bir roze. Denizli güney platosu üzümlerinden elde edilmiş. Fiyat 40 tl.

9- Eğer rose olsun çamurdan olsun, bi’ de üstüne köpürsün diyorsanız anfora gold 2016, yine denizli’den, Fiyatı 40 tl.

10- köpüklere boğulmak istiyor lakin moët chandon bulamıyor musunuz? baron de rothberg, Beyaz meyve aromalarına sahip tertemiz bir şarap. Patatesin 50 tonu ile aşk yaşar. Fiyatı ise 40 tl.

Kaynak:1

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*