Sarımsaklı Süt Kürü

Sarımsak içermiş olduğu etkin maddelerden dolayı sağlık alanında birçok hastalıkta kullanılabilmektedir. Piyasada birçok bitkisel ilaç sarımsak içeriği bulundurmaktadır.

Sarımsak içermiş olduğu sülfat bileşiklerinden dolayı etkisini sağlamaktadır. Bu bileşikler aynı zamanda sarımsağa kokusunu veren maddelerdir. Bu bileşiklerin kullanıldığı birçok hastalık bulunmaktadır.

Sarımsak çok farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Genellikle yemeklerin içerisinde kullanılan sarımsak kür şeklinde de kullanılabilmektedir.

Sarımsak süt kürü yapılarak sarımsağın etkin maddelerinden yararlanılabilinir. Sarımsak süt kürü için sarımsağı iyice eziniz ve sülfat bileşikleri ortaya çıkan sarımsağı süt ile karıştırarak tüketiniz.

Düzenli bir etki oluşmasını istiyorsanız düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sarımsaklı Süt Kürü Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılabilir?

1-)Mide rahatsızlıklarında kullanın

Sarımsak içermiş olduğu etkin maddelerden dolayı antibiyotik etkiye sahiptir. Midede meydana gelen herhangi bir bakteriyel enfeksiyonlarda enfeksiyonun giderilmesi için sarımsak kürü kullanılabilir.

Aynı zamanda bu kürün düzenli aralıklar ile tüketilmesi kişinin ülser gibi bakteri kaynaklı hastalıklara yakalanmasını önlemektedir. Sarımsak, aynı zamanda mide hazmını da kolaylaştırarak kişinin rahatlamasını sağlayabilmektedir.

2-)Cildi güzelleştirir

Sarımsak içermiş olduğu sülfat maddelerinden dolayı kurutucu, iltihap giderici özelliğe sahiptir. Hazırlamış olduğunuz sarımsaklı süt kürünü geceleri cildinize uygulayınız ve bir süre bekleyiniz.

Bu kürün düzenli aralıklar ile uygulanması ciltte oluşan iltihaplı sivilcelerin giderilmesini sağlar, aynı zamanda cilde canlılık ve sıkılık verir.

Kötü koku yayabilmesinden dolayı bu kürün geceleri yapılması kişinin rahat etmesi için daha mantıklıdır.

3-)Enfeksiyonlara Karşı Korur

Düzenli aralıklar ile sarımsaklı süt kürü içen kişilerin özellikle kış aylarında soğuk algınlığı, grip gibi bakteri ve virüs kaynaklı enfeksiyonlara yakalanması çok daha zordur. Bir nevi antibiyotik görevini gören sarımsak sayesinde kişi, hastalıklara karşı doğal yollardan korumuş olur.

Antibiyotik görevi görmesine rağmen antibiyotiğin oluşturduğu yan etkileri oluşturmaması tedavinin daha başarılı olmasını sağlamaktadır. Kişi düzenli aralıklar ile hastalıklardan korunmak için sarımsaklı süt kürü kullanmalıdır.

Okumaya devam...  B12 Vitamini Eksikliğiniz Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız

NOT: Sarımsak içeren süt kürü bazı hastalarda ciddi rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Özellikle yüksek tansiyon hastası olan ve düzenli ilaçlarını kullanan kişilerde ya da düşük tansiyon hastalığı yaşayan kişilerde sarımsak tüketimi kişinin tansiyonunun daha da düşmesine ve kişinin ciddi boyutlarda rahatsızlanmasına sebep olabilmektedir.

 

Kaynak:http://saglikyeriniz.com/sarimsakli-sut-kuru/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*