Neden Akşam Yemeği İle Bir Kadeh Şarap İçmelisiniz

Neden Akşam Yemeği İle Bir Kadeh Şarap İçmelisiniz

İçmek ya da içmemek – bu her diyetçının sorusudur.

Alkol en büyük diyet bozucularından biridir, ancak ara sıra bir kadeh şarap stresi azaltmamıza gerçekten yardımcı olur . Ayrıca, yeni bir Harvard araştırması, her gün bir alkollü içki içen orta yaşlı kadınların 70 yaşından sonra sağlıklı olma olasılığının yüzde 28 daha yüksek olduğunu buldu. Ve kırmızı şarap, kalp hastalığı riskinde bir azalma ve uzun ömürde bir artışla bağlantılı.

Kötü haber? Bu bir bardak rahatlık, rahat yemeye yol açabilir.

Sertifikalı beslenme uzmanı ve beslenme danışmanı firması Decision Nutrition’ın kurucusu ve başkanı Keren Gilbert, “Konu alkol olduğunda, kilonuzu yönetmeye çalışırken kaloriler önemlidir ve alkol çekingenliğinizi azaltır, bu nedenle daha fazla yemeye eğilimlisiniz” diyor.

Aslında, A lcoholism: Clinical and Experimental Research dergisinin Kasım sayısında yapılan bir araştırma, insanların sadece akşam yemeğinde bile içtiklerinde sağlıksız yiyecek seçimleri yapma olasılıklarının daha yüksek olduğunu buldu. Ancak diyetinizi alabilir ve onu içebilirsiniz – sadece denize düşmenizi önlemek için bazı sinsi hileler gerekir.

Gilbert, “Hepimizin biraz rahatlama ve eğlenmeye hakkı var” diyor. “Alkol, çoğu zaman sıkı ve temiz bir diyet uygulayarak, ölçülü bir şekilde içerek ve gerçekleri bilerek sağlıklı bir yaşam tarzına uyabilir.”

Susuzluğunuz sizi nereye götürürse götürsün, kalorilerinizi kontrol altında tutmak için bu ipuçlarını kullanın.

Kırmızı şarap iç
Gilbert, ons başına makul 20 kalori ve antioksidan faydaları nedeniyle kırmızı şarabı tercih ettiği içecek olarak gösteriyor. Gilbert, çoğu insanın diğer içeceklerden daha uzun süre bir kadeh şarabın tadını çıkardığını söylüyor, bu yüzden çok fazla kalori tüketmeyeceksiniz.

Yemeğinizi sipariş ettikten sonra şarabınızı sipariş edin
Bu şekilde, ne sipariş edeceğiniz konusunda sağlıklı, net bir karar verebileceksiniz. Garsona ekmek sepetini atlamasını veya istek başlamadan önce sadece salata sipariş etmesini söyleyin.

Okumaya devam...  Kadınlarda Genelde Gözden Kaçan 7 Kalp Krizi İşareti

İçmeye başlamadan önce yemeğinizi porsiyonlayın
Yemeğinizin yarısının gitmesini isteyin veya evde yemek yiyorsanız, tabağınıza sağlıklı büyüklükte bir yemek koyun ve fazlasını koyun. Daha fazlasına sahip olabileceğinizi düşünmüyorsanız, yediklerinizle mutlu olacaksınız.

“Hafif ve basit” tutun
Bira mı yoksa likörü mü tercih edersiniz? Hafif ve basit bir şekilde içmek, sipariş vermek için iyi bir kuraldır. Kalori sayınızın aniden yükselmesini önlemek için cin tonik gibi yalnızca bir veya iki karıştırıcılı basit karışık içecekleri tercih edin. Ayrıca, hafif biranın koyu bir demlemeden daha az kalorisi vardır, ancak dikkatli olun – birden fazla hafif bira belinize zarar verebilir.

Rachael Schultz

Kaynak : 1

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*