Doktorları Bile Hayrete Düşüren Bal Ve Tarçın Karışımı

Bal Ve Tarçın Karışımı

Tarçın tarih boyunca bilinen en eski ve en faydalı baharatlardan biridir. Bal da her derde deva olan doğal bir tedavi edicidir.

Çinliler bin yıldır bal ve tarçın karışımını doğal bir reçete olarak hastalıkların tedavisinde kullanmıştır.

Bu iki malzemenin karışımı mikropları, bakterileri ve mantarı yok eden hidrojen peroksit açısından çok zengindir. İyi geldiği sağlık problemlerinden bir kaçını sizin için listelemek istedik.

Düşük bağışıklık

Bu karışımın düzenli kullanılması bağışıklık sistemini güçlendirir, virüsleri ve bakterileri uzak tutar.

Soğuk algınlığı

1 yemek kaşığı bal ve 1/4 çay kaşığı tarçını karıştırın, soğuk algınlığı, burun tıkanıklığı ve öksürüğü geçirmek için 3 gün boyunca bu karışımı kullanın.

Grip

Balın içerdiği bir madde grip mikrobunu etkili bir şekilde yok etmeye yarıyor.

Yüksek kolestrol

1 fincan çaya 2 yemek kaşığı bal ve 3 çay kaşığı tarçın ekleyin. Bu çayı içerseniz ve bir kaç saat içinde kolestrol seviyesi %10 azalacaltır.

Mide ağrısı

Bu karışım mide ağrılarına ve ülsere iyi gelir.

Kanser

Araştırmalar bu karışımın mide tümörüne karşı etkili olduğunu kanıtlamıştır. Bu tarz bir şikayeti olan hastalar 3 ay boyunca 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı tarçın karışımı tüketmelidir.

Artrit

Sıcak bir bardak suya 2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçın ekleyin. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere bu karışımı içerek kronik artriti önleyebilirisiniz.

Kalp rahatsızlıkları

Bal ve tarçını karıştırıp, bu macunu sabah kahvaltıda ekmeğe sürüp yiyin. Tıkalı damarları açmaya, kötü kolestrolü düşürmeye ve kalp krizini önlemeye yardımcı olur.

Safra kesesi enfeksiyonu

Sıcak suya 1 çay kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı tarçın ekleyin. Safra kesesindeki mikropları yok etmek için her gün bu karışımdan için.

Akne

Bu karışımı uyumadan önce yüzünüze sürün ve sabahları yıkayın.

Okumaya devam...  Grip ve soğuk algınlığına karşı bire bir!

Saç dökülmesi

Saç dökülmesine karşı 1 yemek kaşığı zeytinyağını, 1 yemek kaşığı balı ve 1 çay kaşığı tarçını karıştırın ve bu karışımı kafa derinize uygulayın. 15 dakika bekletin ve sonra yıkayın.

Kilo verme

Bir bardak suya bal ve tarçın koyup karışımı kaynatın. Her gün kahvaltıdan yarım saat önce bu karışımı için.

Karışım nasıl hazırlanıyor?

Balı bir kaba koyun ve kaynayana kadar ısıtın. Tarçını ekleyin ve karışım karamele benzer bir kıvama gelen kadar bekleyin ve ateşten alın. Her öğünde bu karışımdan bir kaşık yiyin.

 

 

Kaynak: Hayatbilgileri.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*