Diyet Yok, Egzersiz Yok: Tek Yapmanız Gereken Bu Meyveyi Günlük Olarak Tüketmek!

Diyet Yok, Egzersiz Yok: Tek Yapmanız Gereken Bu Meyveyi Günlük Olarak Tüketmek!

Beslenme alışkanlıklarımıza ve günlük öğünlerimize eklediğimiz küçük yardımcılar bize sandığımızdan daha fazla katkı yapıyor olabilir. Yapılan araştırmalara göre günlük beslenme alışkanlığımıza 2-3 halka veya 12 küçük parça şeklinde ananas eklemek zayıflamanıza gerçektende yardımcı oluyor. Ananas mucizevi yapısı sayesinde sizi birçok hastalıktan da koruyor.

10) Antreman ile birleştirirseniz kilo verebilirsiniz

Egzersize ihtiyaç olmadan dahi mucizeler yaratan ananas, antreman ile birleştirildiğinde çok daha etkilidir. Ananas içinde barındırdığı bromelayin sayesinde sindirim sistemine yardımcı olur. Ananas bir anda vücudunuzdaki yağı azaltmayacaktır ancak kolay sindirilebilen protein yapısı ile selülitleri azalacaktır Eğer yediklerinize dikkat ederseniz ve ananasla antremanı birleştirirseniz sonuca daha çabuk ulaşacaksınızdır.

9) Ağrılardan kurtulacaksınız

Yine içerisinde bulunan bromelayin sayesinde ananas iltihaplanmalarla mücadele eder ve acıyı hafifletir ve hastalık süreçlerinde iyileşmenize yardımcı olur. Aynı zaman da zarar görmüş hücrelerin yenilenmesinde de faydalıdır. Birbirilerine bağlı dokuları yeniler. Aynı şekilde spordan dolayı meydana gelen yanmaların azalmasını sağlayan doğal besinlerdendir.

8) Kalbinize iyi gelecektir

Ananas’ın içindeki C vitamini bağışıklık sisteminin korunmasıyla beraber özellikle damarlara iyi gelmektedir. Kemiklere, kıkırdağa, kaslara ve damarlara kollajen üretiminde de yardımcı olacaktır.

7) Görme bozukluklarına engel olur

Ananas vitamin A içerdiği için görüşünüzü keskinleştirecektir. Ayrıca içeriğindeki Beta-karoten bu işlevi güçlendirmektedir. Her gün ananas yiyerek gözdeki maküler dejenerasyon riskini azaltabilirsiniz.

6) Kemikleriniz güçlenecektir

Ananas’ın içinde hepsine ek olarak kalsiyum, manganez ve magnezyum da bulunur. Bunlar kemiklerinizi güçlendirecektir. Günde bir bardak ananas suyu, tek başına günlük %70 manganez ihtiyacınızı karşılayacaktır.

5) Kan basıncının azalmasını engelleyecektir

Ananas içeriğinde potasyum barındırmaktadır. Bu potasyum sayesinde kan basıncını azaltmaktadır. Damarların içindeki birikintileri azalttığı için miyokard enfarktüsüye engel olacaktır.

4) Daha uzun süre genç kalacaksınız

Ananas’ın içindeki manganez, vücudu yaşlandırmalarıyla bilinen ve “serbest radikaller” adı verilen bir grup zararlıya karşı oldukça etkilidir. Bu sebeple günlük olarak ananas tüketmek organlarınızın ve yüzünüzün yaşlanmasını yavaşlatacaktır.

Okumaya devam...  Baş ağrısı neden kaynaklanır? Ağrı için ne yapmalısınız?

3) Sindirim sisteminizin normale dönecektir

Karında şişkinlik veya kabızlıktan muzdaripseniz, ananas tüketimini arttırmak size çok iyi gelecektir. Ayrıca ananasın mide ülserinin tedavisine yardımcı olduğuna dair birçok yeni araştırma yapılmaktadır. Ancak yine de eğer gastritiniz varsa, ananas suyu içinde asitde  barındırdığı için fazla kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

2) Kan şekeriniz düşecektir

Tatlı ihtiyacı tüm insanların başına öyle ya da böyle gelmektedir. Ancak böyle durumlarda, çikolata ya da şeker gibi zararlılara yönelmek yerine ananası tercih edin. Ananas’ın lifi şekerin daha yavaş sindirilmesini sağlayacaktır. Bu yüzden kan şekerinizde ani yükselişlere sebep olmayacaktır.

1) Doğurganlığı artıracaktır

Bromelayin döl yatağındaki kan dolaşımını güçlü bir şekilde geliştirmektedir. Bu sebeple özellikle hamile kalmaya çalışan kadınların ananas tüketimini arttırması faydalı olacaktır. Ayrıca ananasın düşük yapma ihtimaline karşıda koruyucu bir etkisi bulunmaktadır.

 

Ebru Kabacık

Kaynak:FİLOJİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*