100 yaşına kadar yaşamanın 7 altın kuralı

İş o yaşa gelmekle bitmiyor, maharet 100’ünde de sağlıklı olmakta. Bu adımlarla yaşam sürenizi iyi bir şekilde arttırın. Hem uzun yaşayın hem zinde kalın. İşte hemen almanız gereken 7 karar…

Sosyal İzolasyon = 15 sigara

Sosyalleşmek aslında çok önemlidir. çünkü sosyal izolasyonun verdiği zarar günde 15 sigaraya eşit. Ne yapın edin, haftada bir dışarı çıkıp arkadaşlarınızla buluşmayı deneyin.

Yüzde 80 doymak yeter

Eğer yüzde 80 doyduğunuzda yemeyi bırakırsanız vücudunuzda hücrelerinizi yaşlanma hasarına karşı koruyan bir metabolizma gelişir ve daha az yaşlanırsınız.

Haftada 3 orgazm

Orgazm gençleştiriyor, daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlıyor. Yapılan yeni araştırmalar haftada 3 kez orgazm olmanın 12 yıla kadar daha genç görünmemize yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Yatağa bir saat erken girin

7 saatin altında uykunuzdan kaybettiğiniz her saat kalp krizi ve felç riskinizin 16 kat artması anlamına gelir. Ama geceleri bir saat erken uyumak yaşam sürenizi uzatır.

Günde en az 20 kahkaha

Kahkaha atmak bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve kalori yakmamıza yardımcı olarak yaşam süremizi uzatır. Sık sık kahkaha atarak yaşamınızı uzun tutun.

Günde 7 ceviz

Ceviz gerçek anlamda hayat kurtarıyor, önermeyen doktor yok! 2-3 ay boyunca günde 7 ceviz yemek obezite riskinizi düşürür. Haftada 5 gün çiğ kuruyemiş tüketmek yaşam sürenizi 3 yıl uzatabilir!

Mor besinler tüketin

Yabanmersini, nar, kırmızı şarap gibi mor tonlarındaki besinleri tüketerek nöronlarınızı koruyabilir ve beyninize giden kan akışını arttırabilirsiniz.

(Dr. Mehmet Öz / Hürriyet)

Okumaya devam...  Çam Kozalağı Suyunun Hiç Bilmediğiniz 5 Faydası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*