Test: Direksiyon Tutma Şeklinize Göre Baskın Karakterinizi Söylüyoruz

Test: Direksiyon Tutma Şeklinize Göre Baskın Karakterinizi Söylüyoruz

Belli süre araba kullanan herkesin bildiği gibi, tüm araç kullanıcılarının adeta bilinç altına yerleşmiş bir direksiyon tutuş biçimi vardır. Tabi ki sürüş esnasında zaman zaman başka pozisyonlara geçiş yapılsa da, daha sonra mutlaka o direksiyon tutuş şekline geri döneriz.  En rahat ve güvenli hissettiğimiz bu direksiyon tutuş şekli neden kişiden kişiye göre değişiyor? Brightside.me’de yayınlanan ve filoji okurları için Türkçe’ye çevirdiğimiz yazıya göre rahat ettiğimiz o pozisyon aslında bizim karakterimiz hakkında birçok ipucu vermekte;

1. Minimalist

Eğer direksiyonu en uzun süre bu şekilde tutmayı tercih ediyorsanız, az ama öz şeklinde nitelendirilebilecek bir bireysiniz. Geniş arkadaş çevrelerinden ziyade, kendinize yakın hissettiğiniz bir kaç kişiyle daha rahat etmektesiniz. Rahat, kendine güvenen tavrınız direksiyonu tutuş şeklinizde de belirgin bir biçimde görülüyor. Sürüş esnasında da kendinize güveniyorsunuz.

2. Mantıkçı

Sebep sonuç ilişkisine inanan ve mantıkla hareket etme taraftarı birisiniz. Aile bireyleri ya da arkadaşlarınız tarafından güven duyulan bir bireysiniz ve genellikle etrafınızdaki insanlar bir problem ya da sorunla karşılaştıklarında sizin fikrinize fazlasıyla başvurmakta. Zaman zaman insanların mantıksızlıkları sizi sinirlendirse de, genel olarak güven duyulan bir kişiliğe sahipsiniz.

3. Birleştirici

Problem çözme ve insanları bir araya getirme konusunda çok yeteneklisiniz. Sesinizi yükseltmek ve kavgaya tutuşmak size göre oldukça saçma ve yersiz. Bu yapıcı tavrınız sayesinde insanlar tarafından oldukça fazla seviliyor ve arkadaş ortamlarında aranıyorsunuz. Bu birleştirici ve sevilen tavrınız yüzünden telefonunuz hiç susmuyor olabilir.

4. Mükemmeliyetçi

Siz yapılan her işin düzgün ve hakkaniyetle yerine getirilmesi gerektiğine inanan birisiniz. Hem arkadaş çevrelerinde hem de aile içinde saygı duyulan bir bireysiniz.Yapılan işlerde savsaklamalardan hoşlanmıyorsunuz ve düzgünce yerine getirmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bu tavrınız araç kullanımınıza dahi yansımış. Direksiyonu araca en iyi ve düzgün şekilde hakim olacak tarzda tutuyorsunuz.

Okumaya devam...  Tek Cevaplık Harika Bir Bulmaca: Mantık İnsanı mısınız? Duygu İnsanı mı?

5. Temkinli

Hayatta ve yaptığınız işlerde hep temkinlisiniz. Başkalarını incitmekten ve başka insanlara istemeden zarar vermekten oldukça korkuyorsunuz. Aile ve arkadaş çevresinde herkesi düşünen ve gerekirse kendinden fedakarlık eden o kişi büyük ihtimalle sizsiniz. Bu temkinli ve düşünceli tavrınız direksiyon tutuş şeklinize dahi yansımış, yolu en iyi görecek şekilde direksiyonun üst kısmından tutuyorsunuz.

6. Maceracı

Tam bir macera düşkünüsünüz. Diğer insanların yapamadığı, farklı olan ne varsa sizin merakınızı cezbediyor. Arkadaş çevrelerinde sürekli enerjik olan ve diğerlerini farklı şeyler yapmaya zorlayan kişi genellikle sizsiniz. Yer yer trafikte hız yapma düşkünlüğünüz de olabilir. Bu yüzden aile bireyleri ya da yakın arkadaşlarınız ile ufak sürtüşmeler yaşıyor olabilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var!

7. Patron

Sakin ve oturaklı yapınız ile tam bir lidersiniz. Hayatta karşılaştığınız zorlukları hep kendi başınıza yenmişsiniz ve kendi hayatınızın iplerini elinize almışsınız ve bu durum size sarsılmaz bir özgüven kazandırmış. Bu özelliğinizden dolayı diğer insanlar çoğu kez size gıpta ediyor ve bol bol tavsiyelerinize başvuruyor. Aile içinde de güvenilen bir yapınız var.

8. Babacan

Etrafınızdaki insanların büyük çoğunluğu sizi hem sevip hem sayıyor. Çünkü hem ağırbaşlı ve sakin hem de esprili ve cana yakın bir yapıya sahipsiniz. Tevazu sahibi kişiliğiniz, korumacı ve babacan tavrınızla birleşince yanınızda bulunan herkes kendini sizin sayenizde güvende hissediyor. Gündelik hırslar peşinde değil, hayatı keyifle yaşama peşindesiniz.

9. Havalı

Stres altında olsanız dahi, sakin kalmayı başarabiliyorsunuz. Olayları ve problemleri analiz ederek çözme yeteneğiniz ve özgüveniniz beden dilinize ve dolayısıyla araç kullanma tarzınıza da yansımış. Diğer insanlar için zorlayıcı olabilecek durumlarda kasılmadan işin içinden çıkabiliyorsunuz ve bu tavrınız yüzünden etrafınızdaki insanlar belli etmeseler dahi size içten içe gıpta ediyorlar.

Okumaya devam...  Bu yazıda Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmaları ve mucizelerinizi gerçekleştirmenin yöntemlerini bulacaksınız.

10. Buldozer

Hırslı ve rekabeti seven bir yapınız var. Uğrunda çalışırsanız, kafanıza koyduğunuz ve elde edemeyeceğiniz hiç bir şey yok gibi. Ancak siz hedefinize ilerlerken diğer insanların yolunuzda durmasına tahammül edemiyorsunuz. Öyle ki, bu durum açıkça araç kullanma tarzınıza yansımış. Direksiyonu her an kornaya basmaya hazır bir pozisyonda tutuyorsunuz!

 

 

Kaynak:http://filoji.com/test-direksiyon-tutma-seklinize-gore-baskin-karakterinizi-soyluyoruz/

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*