Kokulu mum takıntınız olabilir mi?

Kokulu mum takıntınız olabilir mi?

İTİRAF: KOKULU MUM TAKINTIM VAR!

Psikologlar, takıntıların beynin hangi bölgesinde oluştuğunu henüz saptayamadılar fakat bilindiği üzere, genetik ve çevresel etkenlere, aynı zamanda çocukluk döneminde kazanılan tecrübelere bağlı olarak ortaya çıkıyorlar. Aynı zamanda takıntıların bizlere haz verdiğini de biliyoruz. Bu nasıl bir haz peki? Evvet! Bildiniz!- Bahsettiğim hazzın kaynağı; şeker mi şeker endorfinimsi şeylerin bolluğu! Takıntıların kaynağı bilinmese de, çok geniş bir “alışılmadık takıntılar yelpazesi” mevcut. Peki, sizler bu alışılmadık takıntılardan biri olan; Kokulu mum takıntısının kurbanı olabilir misiniz? Haydi, semptomları inceleyip birlikte görelim:

Büyük Bir Koleksiyona Sahipsinizdir
Vanilya ve cupcake gibi klasik kokulardan tutun daha süslü püslü; hatta yılbaşı esintili, yağmur damlası esintili gibi temalı ve mevsimsel olanlara değin… dev bir koleksiyon: kokladınız ve aldınız… HEPSİNİ!

Birçoğunu yakmıyorsunuzdur
Bu ise, kaybetme korkusuyla ilişkili olan yaygın bir semptom. İhtiyaç halinde, mumunuzun yalnızca kokusunu içinize çekiyorsunuzdur ve gerçekten gerekiyor ise yakıyorsunuzdur.

Bir hediye seçeneği olarak mumları tercih ediyorsunuzdur
Durum veya kişi farketmeksizin, mum hediye edersiniz… ki artık bu hediye seçeneği, sizinle bağdaşmıştır. Dünyayı, güzel kokan bir mum ile güzelleştirmek istiyorsunuz yalnızca. Biliyoruz.

Mağaza çalışanları tarafından tanınıyorsunuzdur
Mumlarınızı aldığınız mağazaya, yeni kokulu mum koleksiyonunun gelip gelmediğine bakmak için veya kokusunu sevdiğiniz ve kullandığınız mumdan bir tane daha edinmek için sık sık uğruyorsunuzdur. Bu durumda, mağaza çalışanları sizi artık tanıyordur ve size isminizle hitap ediyorlardır.

Bu durum sizin için artık bir yaşam stili halini almıştır
Kötü bir gün mü geçirdiniz? Sizi kendinize getirecek şöyle güzel kokulu bir mumunuz vardır. Rahatlamanız mı gerekiyor? Rahatlatacak bir mumunuz da vardır. Partnerinizi havaya sokmak mı istiyorsunuz? Kokulu mumlarınızdan biri hemen halleder. Her ne durum ve sebep olursa olsun, bütün bunlar için kullanabileceğiniz bir kokulu mumunuz vardır. Çünkü onlar dünyayı güzelleştiriyorlar ve tabii, sizi de daha iyi hissettiriyorlar… Değil mi?

Okumaya devam...  Evrenin Size Gönderdiği Ve Yanlış Yolda Olduğunuza İşaret Eden 10 Mistik Mesaj

Eğer bu semptomlardan herhangi birine sahipseniz, kokulu mum takıntınız olabilir. Çok yaygın görülen bir takıntı olmasa da, birçok insanı etkisi altına almış durumda diyebiliriz. Takıntı bir sorundur lakin endişelenmeyin: buna çözüm olacak bir kokulu mumunuz herhalde vardır! 🙂

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*