İçinizdeki Şifacı Kadın

İçinizdeki Şifacı Kadın

Özel güçleri olan kadınlar kendilerine ve potansiyellerine inancı olan kadınlardır. Sevdiklerini göz ardı etmeden, bir insan olarak şifalanabilmek ve büyümek için kendilerine olan güvenlerini kullanırlar. Peki, siz özel güçleri olan bir kadın mısınız?

“Şifacı kadın” kavramı antropoloji alanında ve kütüphanelerin maneviyat bölümlerindeki kitaplardaki ortak bir konudur.

Aslında, bu tanım üzerine ve bu tanımın neler getireceğini düşünmek bir kadın olarak kişisel gelişiminize fayda sağlar. Potansiyelinizin farkına varmaya, daha doğrusu kendinizi yeniden keşfetmeye değer.

İçinizdeki şifacı kadın, hikayelerle doludur ve nesiller boyunca bilginin aktarıldığı bir bilgeliğe sahiptir.

Bu iyileştirici kadın er ya da geç, etrafındakileri daha dengeli bir şekilde görecek, sezgilerini ve bilgeliğini daha fazla kullanacak hale gelir.

Bu özel kadın, insana en çok yardım edebilecek kişinin yine kendisi olduğunun farkına varmıştır.

Bugün, sizi biraz bu ilginç ve yararlı konuda düşündüreceğiz.

Kişisel yardım kılavuzunuz olan şifacı kadın


Kişisel geçmişinizdeki tecrübelerinize ve küresel kültürel mirasa bakıldığında, şifacı kadın neredeyse her zaman yaşlılara bakan ve çocuk yetiştiren kişi olarak düşünülür.

Bunun nedeni, kadınların tüm enerjisini ve sevgisini bir başkasına adamak zorunda olduğu düşüncesidir. Doğal olarak, bu durum birçok kişinin kendiyle ilgilenmesini unutmasına neden olur.

Bu durumu büyükannelerinizde belki de kendi annelerinizde de görmüşsünüzdür. Aslında, ister inanın ister inanmayın bugünün modern ve sözde eşitlikçi dünyasında hala bu gelenekler devam etmektedir. Kadınlar hala sevdiklerini, eşlerini, çocuklarını ve anne babalarını kendilerinin önüne koyuyorlar. Doğal olarak, bu durum da kendileriyle yeterince ilgilenememelerine neden oluyor.

Biriyle ilgilenme ve sevgi gösterme isteğinin sevgiden geldiği hepimiz biliriz. Ancak, burada asıl sorun kişi kendi kimliği, kendi gereksinimleri ve öz saygısıyla olan bağlantısını kestiğinde başlar.

Bu asla yapılmaması gereken bir şeydir. Olaylara her zaman farklı açılardan bakabilmeliyiz. Şifacı kadın, bilinçlenmek için topluma önderlik etmelidir.

Okumaya devam...  Karma’nın İlham Veren 10 Yasası

İhtiyacımız olan, arzu ettiğimiz ya da eksikliğini hissettiğimiz şeylerin hepsini içimizde bulabileceğimizi bilmemiz gerekiyor.

İhtiyacınız olan şifa sizde. Kendinize sevgi ile yaklaşmaya başladıktan sonra, kaybettikleriniz de dahil olmak üzere sahip olduğunuz her şeyin sizin için bir hayat dersi olduğunu fark edecek ve daha güçlü olmayı öğreneceksiniz.

Şifacı kadın geçmişini kucaklar


Şifacı kadın, özgürce geleceğe bakabilmek için geçmişini şifalandırmıştır.

Bunu sadece köklerinizi, yaşadıklarınızı kabul ederek ve size zarar verenleri affederek gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak, affetmek kişinin kötü davranışlarına göz yummak ya da saygısızlıkları göz ardı etmek anlamına gelmez. Bu, her şeyden önce kişinin istediği gibi davranmasına izin vermek demektir. Bu daha çok bağışlamakla alakalıdır, böylece kendinizle güçlü bir bağ kurarsınız ve hayatta kolaylıkla ilerleyebilirsiniz.

Şifacı kadınlar, aynı zamanda anneleri, arkadaşları ve kız kardeşleriyle de güçlü bağlara kurar. Bu birlik kadınların daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur çünkü tecrübe paylaşmak, birbirine yardım etmek, tavsiye vermek ve dertleşmek insanları ferahlatan eylemlerdir.

Nasıl şifacı kadın olabilirsiniz?


İçinizdeki gücü dışarı çıkarmak için belirli bir yaşta olmanıza gerek yoktur. Hayatınızın sahibi olarak hissettiğiniz müddetçe, kişisel, psikolojik ve duygusal olgunluğa ulaşabilirsiniz.

Düşünmeye değer.

Kendini sevmek ve şifalanmak

Ailenizi, eşinizi, çocuklarınızı ve arkadaşlarınızı bütün kalbinizle sevme hakkınız tabii ki var. Bunun yanı sıra, bilge olan her kadın ilk önce kendisini sevmeyi bilmezse başka hiç kimseyi sevemeyeceğini bilir.

Kendinizi yeterince sevmiyorsanız başkalarının sizi mutlu etmesini ve kalbinizdeki boşlukları doldurmasını beklersiniz.

Şifacı kadın olmak için, kendinizi sevmenin bencil bir davranış olmadığını bilmelisiniz. Bu, zihinsel sağlığın temelini oluşturur.

İyilik, güç ve inanç içinizde

Şifacı kadınlar kimseden bir şey beklemezler. Her şeyi kendi başlarına hallederler çünkü cesur, layık ve yetenekli olduklarını bilirler.

Okumaya devam...  Szondi Testi: Aşağıdaki Şahıslar Arasından Size En Korkutucu Geleni Hangisi?

Hayatı sevgi ve saygının bir birleşimi olarak görürler. Başkalarına her şeyi verirler ancak bu sırada kendilerini de unutmazlar.

Annelerinden, büyükannelerinden ve mücadelelerine tanık oldukları diğer kadınların hayatlarından ders çıkararak bunları bilgelikle kendi iyilikleri için kullanırlar böylece mutsuzluklarını güce çevirirler.

Mantık ve sezgiler arasındaki ince dengeyi görmezden gelemeyiz.

Bu kadınlar, egolarını bir kenara koyarak hayattan ders çıkarmayı ve gözlem yapmayı bilirler.

Karar vermeleri gerekiyorsa, sezgilerinin sesini dinlerler çünkü kişisel tecrübeler, bilgelik ve güç insanın içindedir.

Siz de bu güçlü kadınlardan biri misiniz?

 

Kaynak:https://sagligabiradim.com/icinizdeki-sifaci-kadin/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*