Hayatınızda şükredeceğinize asla inanmayacağınız 10 mucizevi olay

Hayatınızda şükredeceğinize asla inanmayacağınız 10 mucizevi olay

“Sağlığım için şükrederim” – “Şükürler olsun hayattayım!” – “Yeni işim için çok şükrediyorum”

 Bilirsiniz, bazen birşeylere şükrederken otomatiğe bağlıyoruz; sağlık için, ailem için, param için şükrediyorum deyip hesabı kapatıyoruz. Aslında şükretmek iyisiyle kötüsüyle her zaman farkındalık dolu olması gereken bir pratiktir.

Bizler bazen günlük hayatın karmaşasında elimizin altında olan şeylere bile şükretmeyi unutuyoruz. Hatta bazen sadece kaybettiğimizde şükretmeyi hatırlıyoruz. Ancak kendimizi biraz yavaşlatıp neler için minnet dolu olduğumuzu bilerek görmek istersek; işte o zaman şükran duyduğumuz şeyler artıyor.

Biz bugün kırk yıl düşünsek aklımıza gelmeyecek 10 şey ile ilgili şükretme kararı alıyoruz. Bakalım siz de kimimizin ‘talihsiz’ dediği bu olaylara bambaşka bir açıdan bakabilecek misiniz?

1. Özlem

Birçoğunuzun “neden özlediğim şeyler için şükretmeliyim ki?”  dediğini duyar gibiyiz. Nedeni basit. Özlediğiniz şeylere şükretmeyi ararken, aslında şimdi – tam burada sizinle olan insanların, durumların,yerlerin değerini çok daha iyi anlıyorsunuz. Yarın görürüm, hafta sonu giderim dediğiniz her şeyin kıymetini çok daha iyi biliyorsunuz.

2. Beklemek

Hemen hemen hepimiz kırmızı ışığa takıldığımızda, ATM’de arka sıralarda olduğumuzda ya da metrobüsü beklerken sıkılmaya başlıyoruz. Oflar poflar havada uçarken, kalp atışlarımız hızlanmaya başlıyor. Bunu durdurmanın tek yolu ise kendinize kısa bir ara verip, şükretmek. Beklediğiniz sürelerde alıp vereceğiniz bir kaç nefes sizi sakinleştirecek ve huzur verecektir.

3. Hatalar

Şaşırtıcı mı? Aslında değil. Hayatımızdaki en büyük öğretmenlerimiz o yapmaktan çok korktuğumuz “hatalarımız”. En son sizi terk eden sevgilinizi hatırladınız mı? O olmasaydı şimdiki eşinizde seçtiğiniz özellikleri bulamayacaktınız ya da zar zor dayandığınız o eski işiniz size şimdikinin ne kadar harika olduğunu hatırlatmayacaktı. Şükredin, yaptığınız – size yapılan her hata için minnettar olun. Sizi bugünkü siz yapanın o muhteşem hatalar olduğunu unutmayın.

Okumaya devam...  Aşkın gözü gerçekten kör mü ?
4. Faturalar

Evet, hem de hepsi! Faturalar ve fişler size verilen harika hizmetleri temsil ederler. Eğer siz birşeyler için ödeme yapabildiyseniz anlayın ki size birbirinden farklı hizmetler sunulmuş ve siz de onların hakkını ödeyebilecek kadar berekete sahipsinizdir.

5. Sizi eleştiren insanlar

Eğer çevrenizde sizi eleştiren ya da sizi sevmeyen insanlar varsa onlara da şükredin. Bilin ki birileri sizi çekemiyorsa siz birşeyler başarmışsınız demektir. Birşeyleri savunmuş, birileri için ya da kendiniz için ayakta durmuşsunuzdur.

6. Sıkılmak

Sıkılan insanların sıkılcak kadar boş zaman lüksüne sahip olduğunu fark ettiniz mi? Sabahlara kadar uyuyamayan ebeveynlerin ya da çalışmaktan kafasını bir dakika bile kaldıramayan insanların bu lüksü kullanmak için neleri verebileceğini bir düşünün.

7. Ufak hastalıklar ve rahatsızlıklar

Sağlığınızı kaybettiğiniz anda şükrettiğiniz onca minik şeyi bir düşünsenize! Sadece yataktan kalkabilmek bile size büyük bir lütuf gibi geliyor. Bu nedenle bu dönemler için şükredin, hatta sağlıklıyken de sağlığınız için şükretmeye devam edin.

8. Modern dünya

Tarihte yaşamak için daha harika bir zaman olabilir miydi? Şimdilerde tek bir tıkla 10 günlük tatil ayarlayabiliyor, telefondan yemek ve taksi çağırabiliyor, işe gitmeden evden çalışarak para kazanabiliyoruz. Böylece teknoloji de şükretmemiz gereken şeylerden bir tanesi oluyor.

9. Ölümlülük

Ölüm muhtemelen bizi en çok farkındalık boyutuna getiren durumlardan bir tanesi. Ölümlülük hissi bizi daha cesur, daha minnettar ve daha kıymet bilen insanlar haline dönüştürüyor.

10. Tamamlanmamış hayaller

Herşeyin bir zamanı var, her istediğimiz her an olmuyor. Ancak bunda kötü hiçbir şey yok. Niye mi? İşte bizim hayat amaçlarımızı güçlendiren, yaşamak için kendimizi motive eden en önemli unsur bu. Bu nedenle tamamlanmamış hayallerimiz için şükretmeli, onları tamamlayacak cesareti kendimizde bulduğumuz için minnet dolu olmalıyız.

Okumaya devam...  Gerçeği Arama

 

 

Kaynak:http://www.uplifers.com/hayatinizda-sukredeceginize-asla-inanmayacaginiz-12-mucizevi-olay/#ixzz4rMoPsZ00

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*