Bu Resimde Kaç Hayvan Var?

1000 Kişiden Sadece 1’i Resimdeki Tüm Hayvanları Görebiliyor!

filoji.com

Bu Resimde Kaç Hayvan Var?

İlk olarak Puzzleworld’de yayınlandıktan sonra, internette birçok farklı ortamda paylaşım rekoru kırmış olan bu testin insanları şaşırtmasının altında, resimdeki toplam hayvan sayısını çok az kişinin görebilmesi yatıyor.

İngiliz DailyMail gazetesinin dahi haber yaptığı bu resimde siz kaç hayvan görüyorsunuz? Resmi iyice inceleyin ve cevabınızı aklınızda kesinleştirdikten sonra tüm hayvanları görmek için sayfayı aşağıya kaydırın;

filoji.com

Tahmininizi kesinleştirdiyseniz, tüm hayvaları sıralı bir biçimde görmek için kaydırın;

4 veya daha az hayvan gördüyseniz;

Bu optikal veya mental olarak bazı sorunlarınız olduğuna işaret ediyor olabilir. Normal şartlarda, resmi iyice inceledikten sonra testi uygulayanların yüzde 98’i en az 4’ün üzerinde hayvan görebildiklerini dile getirmekteler. Derin bir nefes alıp rahatladıktan sonra görseli tekrar incelemeyi deneyin.

5 ile 8 arası hayvan gördüyseniz;

Birçok insan bu resmi detaylıca incelediğinde 5 ile 8 aralığında hayvan görmekte ve aslında gerçekte olması gerekende bu. Bu aralıkta hayvan görmeniz optikal ve mental olarak gayet sağlıklı bir birey olduğunuza işaret eder. Bu aralıkta hayvan görenlerin çoğu resmin içinde daha fazlasının saklı olduğunu hissetseler bile, saklı bu hayvanları tam olarak isimlendiremediklerini dile getirmekteler.

9 ve üzeri hayvan gördüyseniz;

Gerçekten de, belli bir azınlık içerisindesiniz. Resmi inceleyenlerin çok çok az bir bölümü 9’un üzerinde hayvan görerek bunu kesin olarak isimlendirebiliyor. Görsel ve mental yetenek olarak oldukça başarılısınız.

Peki Ama Bu Resimde Toplam Kaç Hayvan Var?

Resimde Toplam 16 Hayvan Var!

filoji.com

Resimdeki 16 hayvanı birden gördüyseniz 1000’de 1’lik dilime girmeyi başardınız. Tüm hayvanları görebilenlerin aslında üstün bir optikal yetenekten daha çok, iyi bir hayal gücüne sahip olduğunu söylemek daha doğru.

Çünkü tüm hayvanları görenler listenin bu şekilde olduğu konusunda birleşirken, testi inceleyen birçok kişi hala tüm hayvanları tam olarak göremediğini dile getiriyor.

Okumaya devam...  Söylenip Durmak Yerine Bu 9 Şeyi Uygulayın Ve Sıradan İnsanlardan Farklı Olun

 

 

Kaynak: http://filoji.com/bu-resinde-kac-hayvan-var-1000-kisiden-sadece-1i-resimdeki-tum-hayvanlari-gorebiliyor/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*