Bu Parmak Hareketlerini Yaptıktan Sonra Vücudunuzdaki Değişimlere İnanamayacaksınız!

Bu Parmak Hareketlerini Yaptıktan Sonra Vücudunuzdaki Değişimlere İnanamayacaksınız!

Bazı el ve parmak hareketleriyle beden ve zihin sağlığınızda değişimler yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Yogada kullanılan özel işaretlere “mudra” deniyor. Sanskritçe’de mudra, mühür anlamına geliyor.

Mudralar vücudumuzda mucizevi değişikliklere ve gelişmelere yol açabilir. Stres ve ağrıyı gidermede yardımcı olur, gerginliği giderir, toksinlerden arınmaya yardımcı olur. Mudraların amacı sadece bedenin sağlığını korumaktan ziyade, aynı zamanda da insan bilincinin yükselmesi için çalışır. Bu şifa yöntemine inanlara göre bizim ellerimizde yüksek derecede aktif enerjik noktalar var ve parmaklarımız belirli bir enerji kanallarıyla bağlantılı. İşte bu mudralardan bazıları;

1. Gyan Mudra

En kolay mudralardan biridir. Düşünceleri düzenler, konsantrasyonu arttırır ve optimizmi uyarır. Uykusuzluk, gündüz uyku halini ortadan kaldırmak için, yüksek kan basıncını normale döndürmek için de kullanılır.

2. Ksepana Mudra

Negatif enerjiden arınmak için yardımcı olur. Gerginseniz bu gerginlikten kurtulmanız yardımcı olur.

3. Kubera Mudra

Kubera Mudra dilek mudrasıdır. Frontal sinüsleri temizler. Bu mudra içsel sakinliği sağlar ve güven verir. Hedeflerinize ulaşmada kendinize olan güveninizi arttırır.

4. Garuda Mudra

Kuşa benzeyen Garuda çok güçlü ve enerjik bir kuştur. Garuda mudranın etkisi çok güçlüdür, bu nedenle ölçülü yapılması gereklidir. Kan dolaşımını arttırarak, metabolizmayı hızlandırır, tüm bedene enejinin eşit şekilde dağılmasını sağlar. Ayrıca, bitkinlik durumlarında, ruh hali değişiklerinde yardımcı olur.

5. Namaste Mudra

Namaste Nepal ve Hintliler’in selamlamasıdır. Bu mudranın anlamı, ‘’Benim ruhani varlığım, senin ruhani varlığını selamlıyor’’ veya ‘’Benim öz’üm, senin öz’ünü selamlıyor’’., demektir.

6. Apan Mudra

Bu Mudra beyine dengeleyici bir etki verir. Bize sabır, huzur duygusu, güven  ve uyum verir. Bu mudranın temel amacı çeşitli zehir ve kirin atılımıdır.

7. Hakini Mudra

Bu mudra hafızayı geliştirir, konsantrasyonun arttırılmasına yardımcı olur.

Okumaya devam...  Alman Bilim İnsanları Ölümden Sonra Yaşam Olduğunu Kanıtladı

 

Ecem Bayır

Kaynak:http://filoji.com/bu-parmak-hareketlerini-yaptiktan-sonra-vucudunuzdaki-degisimlere-inanamayacaksiniz/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*