Sofanenni ve Çirkin Cadı

Sofanenni ve Çirkin Cadı

Bir varmış, bir yokmuş.. Çok uzak ülkelerin birinde, Sofanenni adında güzel mi güzel bir kız yaşarmış. Sofanneni insanlara yardım etmeyi çok ama çok seviyormuş.. Diğer insanlar da Sofanenni’nin iyi niyetini çok takdir edip, herkes dedikodusunu yaparmış. Sofanenni’nin aşırı güzelliği ve yardımseverliliği tüm şehire yayılmış.

Bu olay, kötülerin en kötüsü Cadı Karhup’unda kulağına gelmiş. Ve çirkin cadı onu çok kıskanmaya başlamış. Günlerin birinde, hizmetkarı kartala şöyle demiş;

“Ey, lanetli kartal! Senden isteğim Sofanenni’nin yüzünü yemen..” Kartal, uçarak güzeller güzeli Sofanneni’nin yanına gitmiş. Sofanneni’nin yüzünün güzelliğine bakıp cadı’nın evine dönmüş. Kartal eve geldiğinde cadı, kartalı yok edip günlerce Sofanenni’yi öldürmek için plan düşünmüş.

Bir gün aklına muhteşem bir fikir gelmiş. Cadı, Sofanenni’yi uyurken görmüş ve sihirli değneğini Sofanenni’ye tutmuş, “Lanetliyorum; Bu küçük kız uyandığında bir erkeğin bedenine hapsolsun ve güzelliği yüzünden ömür boyu yok olsun!” demiş.

Sofanenni uyanmaya başlarken cadı hızlıca kaçmış. Ve Sofanenni, ömür boyu bir erkeğin bedeninde hapis yaşamış. Cadı ermiş muradına, Sofanenni ise ağlayarak geçirmiş günlerini…

Alıntı

Okumaya devam...  Pinokyo

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*