Kötü Kalpli Yaşlı Kadın ve Çocuklar

yaslikadinBir zamanlar bir yerde evde tek başına bir tane yaşlı kadın yaşarmış. Ama bu kadın huysuz,mutsuz ve çok kötü biriymiş. Bu
yüzden herkese kötü davranırmış. yolda oynayan çocukları bile kovarmış. Bir gün yine bu çocuklar top oynuyorlarmış. Bu kadın bunu görünce hemen camı açarak:
– Siz laftan anlamaz mısınız? Ne dedim size ben. Çocuklardan biri:
– Sen hangi hakla bizi kovuyorsun? burası bananın yolumu. Burası devletin, yani herkesin yolu. isteyen oynar, isteyen yürür, koşar. Ya-şlı kadın:
– Bak bak bak laflara bak. sen kim oluyorsun da bana cevap veriyor-sun. Çocuklar:
– Eeee senle mi uğraşacaz? Gelin oynayalım. der. Yaşlı kadın:
– Bunu siz istdediniz. der ve elinde sürahilye su getirir ve başlarından aşağıya döker. Çocuklar:
– Çok saol teyze hem sıcaktı hem de susamıştık rahatladık vallaha derler. Yaşlı kadın:
– hmmm demek öyle sıcak heee. der ve termosun içine bir su koyar ve o suyu 1-2 dk kaynatır ve pencereyi açarak kaynar suyu çocukla-rın üstüne döker. Çocuklarda ağlaya ağlaya anne ve babalarının yanına giderler. Çocuklar durumu anlatır ve çocukların anne ve babaları yaşlı kadının yanına gidrler ve olay tatlıya bağlanır. Böyle olaylar hep olmuş ve her seferinde yaşlı kadın yalan söylemiş. Bir gün yaşlı kadın pazardan ellerinde birsürü poşetle evine doğru gidi-yormuş. Çocuklarda oyun oynuyorlarmış. Birden bire yaşlı kadın yolda kalp krizi geçirmiş ve çocuklar ne olduğunu görmüş. Çocuklar hemen ambulansı aramış ve ambulans gelmiş ve kadını götürmüş.
Aradan 1 hafta falan geçmiş ve yaşlı kadın gözlerini açmıştır. Çıkış günü için de çocuklar gelmiştir. Sonra doktor yaşlı kadına:
– Sen bu çocuklara teşekkür et. onlar olmasaydı belki de şu anda yaşamıyor olabilirdin. tam 1 haftadır komadasın. Ambulansa onlar haber bildirdi. Yaşlı kadın çocuklara:
– Çocuklar size çok teşekkür ederim. Ben size okadar haksızlık yap-tım,o kadar canınızı yaktım. Ama siz benm hayatımı kurtardınız. Si-ze çok teşekkür ederim. İstediğiniz kadar evimin önünde oynayabi-lirsiniz. Çocuklar:
– Önemli değil teyze insanlık vazifemizi yaptık. Yinede kapıda oynamamıza izin verdiğiniz için size çok teşekkür ederiz. derler ve evlerine giderler.

Okumaya devam...  Mutsuz çocuk

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*