Bobo ile Yogi

Bobo adında bir yavru ayı ile Yogi adında bir porsuk arkadaş olmuşlardı. Onlar bir ormanın kıyısında yaşıyorlardı. Her ikisi de birbirini çok seviyordu.
Bir gün birlikte dolaşırlarken bir top buldular. Top; plastikten yapılmıştı. Görünüşü çok güzeldi. Dört renkliydi. Sarı, kırmızı, mavi ve pembe.
Bobo ile Yogi birlikte oynamayı çok seviyorlardı. Oynadıkları yer çimenlerle, çiçeklerle süslüydü.
Orada yasayan böcekler ve kelebekler Bobo ile Yogi’ya bakıyordu. Biri atıyor, öbürü tutuyordu. Top tüy kadar hafifti. Dokundukça zıp zıp zıplıyordu.
Bobo ile Yogi oynaya oynaya bir evin yakınına kadar geldiler. Bobo bir vuruş yaptı. Top fırladı, küçük bir gölete düştü. Orada bulunan kuşlar korkmuşlardı. Hemen havalandılar.
Yogo sudan çıkardığı topu, bir kütüğün içine götürdü. Oraya Bobo da girmek istedi. Fakat sadece başını sokabildi. Geriye çıkmak için ise çok uğraştı.
Bobo çok çabaladı, çok yoruldu. Yogo buna çok üzüldü. Çünkü onları orada yasayan kuşlar, kelebekler, sincaplar, böcekler de görmüştü.
Yogi topu Bobo’ya attı. Bobo topa vurayım derken sirt üstü yuvarlandı. Yogi da onun üzerine düstü. Bobo yattığı yerden kafası ile topa vurdu. Top bir kusun, bir kovanın, bir kelebeğin yanına fırladı.
Bu tarafta dik kulaklı yavru bir tavsan vardı.
Onun acıktığı belliydi. Durmadan karnini doyurmaya çalışıyordu. Yogi ile Bobo bu kez de oraya, yavru tavşanın yanına geldiler.
Bobo topa bir kez daha olanca hızıyla vurdu. Top havaya uçtu. Tavşanların yuvasından geçerek süzüle süzüle yüzen ördeklerin yakınına düştü. Ana tavsan ve yavru tavşanlar çok korktu.
Onları görünce Bobo ile Yogo da şaşırdı, neye uğradıklarını bilemediler. Yogi ile Bobo birbirlerine sarıldılar. Yavru tavşanlar da korkularından analarına sokuldular.
Topun suya kaçtığını görünce Bobo ile Yogi o tarafa doğru koştular. Tavşanlar da yuvalarının ağzına geldi. Top çok uzaklaşmış, suda yüzen ördeklerin yanına varmıştı.
Yogi ile Bobo suyun üzerinde ilerlediler. Kayığı aldıkları yere bıraktılar. Oradan ayrılarken balıklar, ördekler ve bir kurbağa da uzun süre peslerinde yüzerek onları izlediler.
Bobo ile Yogi evlerinden çok uzaklaşmışlar, çok yorulmuşlardı. Daha fazla oynamadılar. Bobo topu aldı. Yogo ile el ele tutuştular. Güle oynaya geriye döndüler.
Onların geldiğini gören bir fare çiçeklerin arasına saklandı.
Akşam yakındı. Hava yavaş yavaş kararıyordu.

Okumaya devam...  Güzel ve çirkin

Yogi ile Bobo evlerine döndüler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*