Küçük Kızın Ölmeden Önce Evin Her Yerine Sakladığı Sevgi Dolu Notlar

6 yaşındaki dünya tatlısı minik Elena Desserich

Elena Desserich; kısacık ömrüne rağmen, kalbine kocaman sevgi sığdıran bir melek. Bu dünyadan göç ettikten sonra anlaşılıyor ki sevdiklerine yaşının çok üstünde sayılacak olgunlukta mesajlar bırakmış. Elena’nın hayatının son günlerini ve hüzne boğan sürprizlerini ailesinden dinliyoruz…

6 yaşındaki dünya tatlısı minik Elena Desserich, Amerika’da Wyoming eyaletinde yaşıyordu.

Resim yapmayı çok seven Elena, sık sık öğretmen olmak istediğini dile getiriyordu.

 

Yazı yazmaya da çok yatkın olan bu yetenekli ve hayat dolu küçük kızın yaşamı beyin tümörü yüzünden hiç beklenmeyecek şekilde değişti.


Doktorlar en iyi ihtimalle 4 ay daha yaşayabileceğini söylemişti…

Büyük üzüntü ve çaresizlik içinde kalan ailesi durumdan Elena’ya bahsetmemeye ve yaşayacağı son güne kadar her isteğini yerine getirmeye karar vermişti.

Öyle de oldu. Ailesi kızlarının her isteğini yerine getiriyordu ve neredeyse hiç uyumuyorlardı. Kızlarını bir an olsun yalnız bırakmak istemediler.

Küçük kızın anne ve babası, kardeşi Gracie ablası Elena’yı ileride de hatırlayabilsin diye kızlarının son günlerini günlük tutarak ölümsüzleştirmeye karar vermişti.


Elena’nın çok iyi anlaştığı kardeşi Grace’de durumdan asla haberdar edilmedi.

Fakat ne yazık ki beklenen mucize gerçekleşmiyordu. Elena’nın sağlık durumu her geçen gün daha kötüye gidiyordu ve bir süre sonra konuşamamaya başlamıştı.


Buna rağmen konuşmalara tepki verirken güzel gülümsemesini yüzünden eksik etmiyordu…

Elena Desserich Ağustos ayında hayatını kaybetti. Kimsenin bilmediği şey, kendini ölüme hazırlarcasına -hissetmiş gibi- ardında bıraktığı notlardı. Ailesinin bile hiç farkına varmadığı notlar…

Elena ailesine bir sürü sevgi notları yazmış ve evin her yerine saklamıştı. Giysi çekmecelerinin dibine, valizlerin içine, porselen tabakların arasına, raftaki kitapların arasına… Her yerde yaşamaya devam ediyor gibiydi Elena…

Her notunda annesine, babasına, kardeşine olan sevgisini resmediyordu ya da onları ne kadar özleyeceğini anlatıyordu. Annesi ilk notu bulduğunda tarifi zor duygular içindeydi. Neredeyse her gün yeni bir not çıkmaya başlamıştı karşısına…

Annesi Keith Desserich; ” Kızım yaşından çok daha olgun bir çocuktu, onun öleceği fikri beni her dakika öldürüyordu” demişti içinde bulunduğu çaresiz durumu anlatmaya çalışırken.

Sonradan anlaşıldı ki, Elena hayata veda etmeden önce yaklaşık 100 kadar not yazmıştı temiz kalbinden…


Elena’nın annesi; “Sanırım bizi ne kadar sevdiğini bu şekilde ifade etmeye çalıştı. Her okuduğumuzda onu yanımızda gibi hissediyoruz.” dedi.

Okumaya devam...  Son Fasıl

Küçük kızın ailesi kızlarının hatırasını yaşatmak için Elena’nın yazdığı notlardan ve çizdiği resimlerden bir kitap oluşturdu.


Önce kız kardeşine hediye edilen bu kitap, istek üzerine yayınevine verildi ve “Best Seller” oldu.

Minik Elena artık bu dünyada olmasa bile onun kocaman sevgisi tüm dünyaya yayılmaya devam edecek ve asla unutulmayacak…

Kaynak;1

http://listelist.com/elena-desserich-kanser-notlar/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*