Hayat

Adam ve kadın…birbirlerini deli gibi seviyorlardı.adam kadının başak renkli saçlarına aşık olmuştu.küçücük bir kulübede fakir hayatı sürüyolardı… adamın aldığı bir aylık para SADECE 20 DOLARDI! noelin yaklaştığı günlerden biriydi… kadın kocasına hediye almak istiyordu ama cebinde sadece 8 doları vardı..birden önceden kendi babasının eşine almış olduğu altın kaplamalı saat geldi.. adam durumları sıkışınca altın kaplama kısmını satmıştı. sadece saat kısmı kalmıştı ortada.. ucuz bir kayış taktırmıştı saate.. o günden sonra rezil olmamak için saatini asla çevrede birileri varken çıkartmıyordu.. EVET DEDİ KADIN!!EŞİME ALABİLECEĞİM EN GÜZEL HEDİYE BU SAATE YAKIŞIR BİR ALTIN KAYIŞ .. ama ya para???
ümitsizce dışarı çıktı.. kuyumcunun oraya geldiğinde.. altın kaplamalı tarak gördü.. TANRIM dedi.. KEŞKE ONU KENDİME ALABİLSEM.. sonra HAYIR İLK ÖNCE EŞİMiİN HEDİYESİNİ ALMALIYIM dedi kendine.. dükkana girdi ve fiyatını sordu altın kaplamalı kayışların.. adam 20 dolar dedi.. kadın boynunu eğdi ve dışarı çıktı umutsuzca..

YOLDA Bİ kuaföre girdi ve NE KADAR VERİRSİNİZ SAÇLARIMA dedi.. 20 dolar dedi ADAM… ve kadın saçlarını sıfıra vurdurdu. elindeki tüm parayla kocasına altın kaplamalı kayışı aldı..

eve vardığında,kocası şaşırmış gözlerle ona baktı.soru sormadı bile… İKİSİ AYNI ANDA BİRBİRLERİNE HEDİYELERİ UZATTILAR.. adam kadına ucuz kayışlı saatinii satarak altın kapmalı tarağı almıştı.. ve kadın adama saçlarına kestirerek altın kayışı… ortada ne kadının saçı vardı TARAKLA TARAYABİLECEĞİ, NE DE SAAT VARDI ALTIN KAPLAMANIN TAKILABİLİNECEĞİ…

Okumaya devam...  Bir Bardak Sütün Hatırı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*