Bu bir aşk hikayesi

Bir zamanlar, nehir kıyısının hemen yanında, küçük bir evde yaşayan Abigail adında bir kadın vardı. Abigail bu evde yalnız yaşıyordu. Çünkü sevgilisi uzun zaman önce nehrin diğer tarafına geçmiş ve dönememişti. Abigail günlerini üzüntü ve keder içinde geçiriyordu. Bu esnada nehir dev timsahların da evi haline gelmişti. Artık karşıya geçmek imkansız olduğu gibi dönebilmekte imkansız bir hale gelmişti. Abigail’in evinin üst taraflarında ise annesi yaşıyordu. Ara sıra annesini ziyaret ederek ve giden erkek arkadaşını bekleyerek geçiriyordu günlerini. Fakat artık daha fazla dayanacak gücü kalmamıştı. Bir şekilde onu geri getirmenin yollarını aramaya başladı.

Bir gün teknesi olan Brock adında bir yabancıyla tanıştı Abigail. İçinde bulunduğu durumu anlattı ve yardım etmesi için tekneciden ricada bulundu. Tekneci ayık gezmeyen, pis bir adamdı. Abigail’in içinde bulunduğu durumu pek umursamamış ve ona ilginç bir teklifte bulunmuştu. Tekneci Abigail ile yatmak istediğini açık açık dile getirmiş ve böylelikle kendisini nehrin karşısına geçirebileceğini söylemişti.

Abigail kendisini çıkmaz bir sokağa girmiş gibi hissediyordu. Annesini tekrar ziyaret etti ve olan bitenleri anlattı. Fakat annesinin de elinden gelen pek bir şey yoktu. Abigail tekrar eve döndü. Yemek yemiyor ve günlerini hiçbir şey yapmadan, gecelerini ise uykusuz geçiriyordu. Teknecinin teklifini kabul etmekten başka bir şansı olmadığını düşünüyordu. Bu yüzden ertesi günü beklemeden gecenin karanlığında Brock’un yanına giderek teklifini kabul ettiğini söyledi.

Ertesi sabah hiçbir şey olmamış gibi Brock ve Abigail tekneye binerek nehrin diğer kıyısına geçti. Nehrin diğer kıyısı ormanlık olmasına rağmen daha seyrek ağaçlarla kaplıydı. Bu yüzden çok geçmeden sevgilisine ulaşmıştı. Sevgilisi Abigail’e karşıya nasıl geçebildiğini sorunca, Abigail olan biten her şeyi sevdiği adama anlattı. Adam duyduklarına inanamamış bir anda deliye dönmüştü. Abigail’i artık istemiyordu. Bu yüzden onu terk etti.

Okumaya devam...  Bugün mü Küçük Kuş

Abigail kavuştuğunu düşündüğü sevgilisi tarafından terk edilmiş ve oldukça yalnız hissediyordu. Kendisini adeta ormanın koynuna bıraktı. Amaçsızca yürüyüp duruyordu ormanın içinde. Bu sırada ormanda avlanmakta olan başka bir yabancı adamla karşılaştı. Adam Abigail’in bu üzgün halini görünce dayanamayarak sordu. Abigail ise başından sonuna her şeyi bu yabancı avcıya anlattı. Yabancı bu çaresiz kadına hem acımış, hem de aşık olmuştu. Ona bu kadar acı çektiren eski sevgilisini bularak, adam akıllı bir dövmüştü. Tekrar Abigail’in yanına dönerek onu çok sevdiğini söyledi.

Okumuş olduğunuz bu hikayeye göre, en suçlu kimdir? (Abigail, annesi, tekneci, sevgilisi, avcı) 
Maddeler halinde sıralayarak nedenini açıklayınız. 

 

Kaynak:http://yazarkafe.hurriyet.com.tr/Detail/803825/bu-bir-ask-hikayesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*