Aşk ve Çılgınlık

Uzun zaman önce dünya yaratılmadan, insanlar dünyaya ayak basmadan önce iyi ve kötü huylar ne yapacaklarını bilmez vaziyette dolanıyorlarmış. Bir gün toplanmışlar ve her zamankinden daha fazla canları sıkkın oturuyorken SAFLIK ortaya bir fikir atmış “neden saklambaç oynamıyoruz?” ve hepsi bu fikri beğenmiş, hemen ÇILGINLIK bağırmış “ben ebe olmak istiyorum “ve başka hiç kimse çılgınlığı arayacak kadar çıldırmadığı için ÇILGINLIK bir ağaca yaslanmış ve saymaya başlamış. 1.2.3…

ÇILGINLIK saydıkça, İYİ HUYLAR’la KÖTÜ HUYLAR saklanacak yer aramışlar. ŞEFKAT Ay’ın boynuzuna asılmış, İHANET çöp yığınının içine girmiş, SEVGİ bulutların arasına kıvrılmış, YALAN bir taşın altına saklanacağını söylemiş ama gölün dibine saklanmış. TUTKU Dünya’nın merkezine gitmiş, PARA HIRSI bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış ve ÇILGINLIK saymaya devam etmiş, 79.80.81.82.83…

AŞK dışında bütün İYİ ve KÖTÜ HUYLAR o ana kadar zaten saklanmış, AŞK karasız olduğu gibi nereye saklanacağını da bilmiyormuş… Bu bizi şaşırtmamalı, çünkü hepimiz aşkı saklamanın ne kadar zor olduğunu biliriz. ÇILGINLIK 95.96.97… ye gelmiş ve 100’e vardığı anda AŞK sıçrayıp güllerin arasına girmiş ve saklanmış. Ve ÇILGINLIK bağırmış “önüm, arkam, sağım, solum sobe, geliyorum”.

Arkasına döndüğünde ilk önce TEMBELLİK’i görmüş, o ayaktaymış çünkü saklanacak enerjisi yokmuş. Sonra ŞEFKATİ ay’ın boynuzunda görmüş ve İHANETİ çöplerin arsında, SEVGİYİ bulutların arasında, YALANI gölün dibinde ve TUTKUYU dünyanın merkezinde… Hepsini birer birer bulmuş sadece biri hariç! ÇILGINLIK umutsuzluğa kapılmış, en son saklı kişiyi bulamamış, derken HASET ÇILGINLIK’ın kulağına fısıldamış:

“AŞKI bulamıyorsun çünkü o güllerin arasında saklanıyor”

ÇILGINLIK çatal şeklinde tahta bir sopa almış ve gülerin arasına çılgınca saplamış, saplamış, saplamış… Ta ki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar… Ve haykırıştan sonra, AŞK elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış. Parmaklarının arasından sicim gibi kan akıyormuş, gözlerinden. ÇILGINLIK, AŞKI bulmak için heyecandan AŞKIN gözlerini çatal sopa ile kör etmiş… “ne yaptım ben? Ne yaptım ben?” diye bağırmış “seni kör ettim, nasıl onarabilirim?” AŞK cevap vermiş; “gözlerimi geri veremezsin ama benim için bir şey yapmak istersen benim kılavuzum olabilirsin!”

Okumaya devam...  Mucize

O günden beri AŞKIN gözü kördür ve o günden beri çılgınlık da her zaman onun yanındadır…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*