21 sene süren evlilikten sonra bu kadın eşinden bir isteği oldu

21 sene süren evlilikten sonra bu kadın eşinden bir isteği oldu

21 senedir süren evliliğimizden sonra eşim yanıma geldi ve bana çok önemli bir şey söylemek istediğini söyledi. Başka bir kadın ile beraber yemeğe çıkmamı ve sinemaya gitmemi istedi. Bana “Seni seviyorum, ama diğer kadının da seni çok sevdiğini biliyorum ve ondan beraber vakit geçirmenizi istiyorum.” dedi.

21 sene süren evlilikten sonra bu kadın eşinden bir isteği oldu

21 senedir süren evliliğimizden sonra eşim yanıma geldi ve bana çok önemli bir şey söylemek istediğini söyledi.

Başka bir kadın ile beraber yemeğe çıkmamı ve sinemaya gitmemi istedi. Bana “Seni seviyorum, ama diğer kadının da seni çok sevdiğini biliyorum ve ondan beraber vakit geçirmenizi istiyorum.” dedi.

Diğer kadın annemdi. Babam öldükten sonra son 19 sene yalnız yaşamıştı. İşimden ve 3 çocuğumdan dolayı onun yanına çok sık gidemiyordum.

Onun için eşimin bu dilekte bulunduğu akşamda annemi aradım ve onu yemeğe ve sinemaya davet ettim.

“Ne oldu? Her şey yolunda mı oğlum?” dedi bana telefonda.

“Beraber biraz vakit geçirmemizin iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum” dedim, “f ikimiz.”

Annemin derin nefes aldığını duydum, sonra “Bu çok güzel olur” dedi.

Ertesi cuma işten sonra onu bekledim. Biraz heyecanlıydım, çünkü uzun zamandır görüşmemiştik… Saçlarını bir topuz yapıp, geçen evlilik yıl döneminde giydiği kıyafeti giymişti. Sıcak bir gülümsemesi vardı, senelerin narin yüzünde küçük izler bıraktığını gördüm.

“Arkadaşlarıma bugün biriyle yemeğe çıktığımı söyledim, herkes çok şaşırdı” dedi bana arabada. “Onlarla başka bir akşam buluşacağımı söyledim.”

Güzel bir lokantaya gittik, abartı değil, ama sevimli bir yer. Annem koluma girdi ve başbakanın eşiymiş gibi bir havası vardı. Masamıza oturduk ve menüyü ona okumaya başladım, çünkü görme yeteneği çok zayıftı artık. Bitirdiğimde bana nostaljik bir şekilde baktığını fark ettim.

Okumaya devam...  Hayaller Peşinde İstanbul

“Sen çocukken ben sana okuyordum menüyü” dedi. Bende, “Bugün dinlenmelisin, okumayı ben üstleniyorum” dedim.

Birlikte yemeğimizi yedik ve bol bol sohbet ettik. Geçmişte kalan ve şimdiki hayatımız hakkında pek çok şey anlattık birbirimize. Birkaç saat konuştuk ve hatta sinema filmini bu yüzden kaçırdık. Akşamı bitirme vakti geldi ve annemden zorlanarak vedalaştım. Yakında tekrar bir araya gelip yemeğe gitmemizi birbirimize söz verdik. Bir daha ki sefer yemeği ödemeye ısrar etti.

Eve döndüğümde eşim, akşamın nasıl geçtiğini bilmek istedi. “Düşündüğümden daha güzel geçti” dedim.

Bir daha bir araya gelmek nasip olmadı. Birkaç gün sonra annem kalp krizinden dolayı vefat etti.

Birkaç ay sonra eşimle beraber annemle en son gittiğimiz lokantaya gittim. Orada beni bir mektup bekliyordu. Mektubun içinde şöyle yazıyordu: “Yemeğinizi önceden ödedim. Bu senin ve eşin için, çünkü beraber bir daha gelip gelemeyeceğime emin olamadım. Ama o akşam beni çok mutlu ettiğine emin olabilirsin. Seni seviyorum oğlum.”

O akşam “Seni seviyorum” kelimelerin gerçek anlamını ve ailen ve sevdiklerin ile vakit geçirmenin ne kadar önemli olduğunu anladım. Sevgiden daha önemli bir şey yok.

Bu güzel hikayeyi tüm arkadaşların ile paylaş! Çünkü annelerimiz çok değerli ve yerini kimse dolduramaz. Onlarla geç kalmadan daha çok vakit geçirmemiz gerekiyor!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*