Ne Tip Arkadaşlara Sahipsiniz?

Hepimizin hayatta vazgeçemeyeceği arkadaşları vardır. Arkadaşlık, gelişmemizi ve ilerlememizi sağlar. Etrafınızda size değer veren, destek veren arkadaşlarınızın olması için çaba sarf edin.

Optimist
Herkesin pozitiflik saçan bir arkadaşı vardır. Her durumun iyi yanını görmeyi başarır ve sizi de bu yönde olmak için teşvik ederler. Cesaretlendirici konuşma yapmak istediğinizde bu arkadaşınıza güvenebilirsiniz.

Olay sever
Bu arkadaşlar hayatınıza daima hareket katarlar. Onlarla birlikteyken ne yaşayacağınızı asla tahmin edemezsiniz ve onlar sayesinde hayatınız asla sıkıcı olmaz.

İlham kaynağı
Bu arkadaşınız bütün hayatını yoluna koymuştur ve sizin örnek aldığınız, daha çok ona benzemek istediğiniz kişidir. Sizi cesaretlendirir ve çalışmalarınıza, işlerinize odaklanmanızı sağlar.

Komik
Ne zaman bu arkadaşınızla birlikte olsanız kendinizi gülmekten alıkoyamazsınız. Sizin kabuğunuzdan çıkmanızı sağlar ve komiklikler yapmak için sizi cesaretlendirir. Her zaman gülümsemenizi sağlar.

Dinleyici
Size gerçekten de değer verir ve söyleyeceklerinizi can kulağıyla dinler. Kendine güvenli, hedeflerinizi bilen ve size bunları başarmanız için yardımcı olmak isteyen kişilerdir. Gecenin 4’ünde çekinmeden onu arayabilirsiniz ve aradığınız her desteği daima onda bulabilirsiniz.

Anne
Fazla koruyucu olsa da bunun tek nedeni size fazlasıyla değer vermesidir. Sarılmak istediğinizde, yardıma ihtiyacınız olduğunda, büyük kararlar vermeniz gerektiğinde daima ona güvenebilirsiniz. Zaman zaman ondan hiç istemediğiniz şeyleri de duyabilirsiniz ama o sizin daima iyiliğinizi düşünür ve sizi kollar.

Parti kızı
Ne zaman canınız eğlence istese ve dertlerinizden kurtulmak isteseniz bu arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz. Daima gece çıkmak için hazırdır ve sizi eğlendirmeyi başarır. Kimi zaman başkaları tarafından kötü örnek gibi görülse de asla sıkılmanıza izin vermez.

Bu arkadaşlarınızın değerini bilin ve onlarla geçirdiğiniz zamanların tadını çıkarın!

Okumaya devam...  “Küçük Prens” Kitabından Büyük Anlamlar Taşıyan 8 Alıntı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*