Gizemli Kaybolmaların Nedeni

Bermuda Üçgeni’nin Merkezinde Bulunan Devasa Piramitler

Sonar metodu ile iki bin metre derinlikte garip yapıların varlığının tespit edildiği öne sürüldü. Farklı cihazlar ie yapılan çalışmalar bilim adamlarına Mısır’daki ünlü Cheops Piramidi’nden bile daha büyük, cama benzer bir şeyden yapılma iki devasa piramidin varlığını öne sürme imkanı tanıdı.

Garip yapıların varlığındaki sırrın çözülmesi, Bermuda Üçgeni ile bağlantılı korkunç ve gizemli kayıp vakalarına dair ışık tutabilir. 

Bu tez Bahama’da gerçekleşen basın konferansında dile getirildi. Deniz bilimciler bu teknolojinin modern bilime yabancı olduğunu ve su altındaki piramidi tespit edebilir şekilde tasarlandığını söyledi. Belki de zaman içerisindeki detaylı çalışmalar hayal edilmesi zor sonuçlar doğuracaktır. Piramitleri kapsayan raporlar epey yaygın. 1990 yılında Amerikalı deniz bilimciler tam da Bermuda Üçgeni’nin merkezindeki su altı piramitlerinin varlığını keşfetti. Bilim adamları bütün verileri işledikten sonra zeminin tamamen düz olduğunu ve cam veya buz gibi göründüğü sonucuna vardı. Piramitlerin boyutu neredeyse Cheops Piramidi’nin üç katına yakın. Bu haberler heyecan vericiydi ve Florida’daki konferansta tartışıldı. 3 boyutlu, mükemmel bir şekilde düz, yüzeyi kir, mantar veya çatlak bulundurmayan piramide ait çok miktarda resim ve bilgisayarda işlenmiş veri konferansa katılan gazetecilerde bulunmaktadır.

Bermuda Şeytan Üçgeni Atlantik Okyanusunda çok sayıda uçak ve geminin gizemli şekilde kaybolduğu bir yerdir. 

Bermuda Şeytan Üçgeni sadece 35 yılda 700 teknenin ve 120 uçağın kaybolmasına ve sayısız insanın ölümüne neden oldu! 

800 m2 alanı kaplayan ve sırrı bir türlü çözülemeyen bu yer hakkında sayısız teori üretilmiştir.

İşte bu teorilerden birkaçı…

Rotadan Sapma

Bazılarına göre Bermuda Şeytan Üçgeni batıl inançtan başka bir şey değildir. Bu teoriye göre her şey o kadar basit bir şekilde açıklanır ki… Rotadan sapan gemiler ve uçaklar kaybolmuşlardır ve yakıtları bittiğinde ya da deniz/hava durumu muhalefeti nedeniyle kaza geçirmişlerdir. Ortada gizem yoktur.

Okumaya devam...  Aristo’nun Hocası Yeşilçam’dan Çıktı

Dünya Dışı Varlıklar

Dünya dışı varlıkların o bölgeye yaptıkları ziyaretler sırasında yarattıkları manyetik bir alanın etkisi olduğu iddialar arasında yer almaktadır.

Kaynak : 1

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*