Değerli Taşların Kadınlar Üzerindeki Etkileri

Değerli Taşların Kadınlar Üzerindeki Etkileri

Değerli taşlar özellikle kadınları geçmişten günümüze kadar oldukça cezbetmektedir.

Bu değerli taşların mücevhere dönüşmesi de usta eller sayesinde olmaktadır. Dünyadaki değişimler mücevher tutkusunu stil ve tasarım olarak değiştirse de genel anlamda isteklerde bir farklılık yaratmamıştır. Türk kadınlarında kenarda dursun değerlensin mantığından çıkan tutkuları tasarım sahibi ürünlere yönelmeye doğru ilerlemiştir. Değerli taşlara örnek verecek olursak;

 • Agat
 • Zümrüt
 • Akuamarin
 • Yakut
 • Safir
 • Ametist
 • Fildişi
 • İnci
 • Kehribar
 • Mercan
 • Opal Turkuaz
 • Yeşim

Mücevheri Hangi Kadın Sevmez ki?

Sevdiğiniz kadına hediye almak gibi bir seçim içindeyseniz bu kesinlikle mücevher olmalıdır. Son yılların trendi olan pırlanta yüzük seçimi kadınların en büyük gözdelerinden biri olmuştur.

Özellikle pırlanta alımlarında 1 karat ve üzeri satın alma yapıyorsanız sertifika istemeyi unutmamalısınız. Pırlanta yüzük evlilik teklifi ederken, özel günlerde kadınların hayır diyemeyeceği hediyelerden biridir.

Pırlanta satın alırken güvenilir yerlerden satın almaya özen göstermelisiniz. Kaliteli ve sertifikalı mücevher satan firmalardan tercih etmeniz pırlanta yüzük hediye aldığınız kadına verdiğiniz değeri iki katına çıkarır.

Bir Kadının Mücevher Kutusunda Olması Gerekenler

Mücevher kişiliğinizi ve tarzınızı yansıtan önemli aksesuarlardır. Her kadın farklı tarzlarda olup farklı modeller ve tasarımlar tercih etse de her kadının mücevher kutusunda olması gereken bazı parçalar bulunmalıdır. Bunları kısaca sizlere anlatarak mücevher kutunuzu tamamlamanıza yardımcı olacağız.

Pırlanta Yüzük

Pırlanta yüzük şık ve zarif bir taş olduğu için birçok kadının gözde tercihlerinden biridir. Pırlanta çok az bulunduğu için değeri iki katına çıkmaktadır. Bir kadının mücevher kutusunda bir pırlata yüzük mutlaka olmalıdır.

Safir Kolye

Safir kolye her yaş grubundan kadının kullanabileceği hem zarif hemde oldukça şık bir aksesuardır. Genç yaşlardaki kadınların gündelik olarak kullanabileceği gibi iş kadınların favori parçası olan safir kolye ile şıklığınızı tamamlayın. Özel davetlerin vazgeçilmez parçası olan ve mücevher tasarımı tutkusuna sahip kadınların boynunda zarafetle duran safir kolye ile mücevher kutularınızın değerini yükseltin.

Okumaya devam...  Bugün

Tektaş

Tektaş yüzükler evlilik tekliflerinin vazgeçilmezi olsa da günümüzde birçok kadının gündelik takı aksesuarlarından olmaya devam ediyor. Tektaş yüzükler sadece ve şık tasarımları ile evli kadınlardan ziyade genç yaştaki kadınlarında kullanmaya başladığı aksesuarlardan olmaktadır.

Tektaş Kolye

Tektaş kolye her ortama ve davete uyum sağlayan sade bir şıklık isteyenlerin vazgeçilmez mücevherlerinden biridir. İster ofis kıyafetlerinizde ister bir davette giyeceğiniz gece elbiseniz içinde oldukça zarif durarak boynunuzdaki boşluğu doldurmaktadır. Asil ve zarif bir kolye denildiğinde ilk akla gelen tektaş kolye olmalıdır.

Kadınların mücevher kutularında olması gerekenler listesine sahipseniz eğer zamansız planlarda mücevherleriniz ile göz doldurabilirsiniz.

 

Kaynak:http://biliyomuydun.com/127988

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*