Burçların Üstün Özellikleri

Astrolojide on iki burç vardır ve sizin karakterinizi, yaşam tarzınızı, hatta sağlık ve iş hayatınızı dahi yönlendirir. Her burcun kadın ve erkeği farklı özellikler taşısa da hepsinin ortak noktada toplandığı bazı özellikler de vardır. Her burca ait özellikleri ve her birinin en üstün, en belirgin özelliklerini anlatacağız.

Koç

Bu burcun insanı zeki ve çabuk kavrayabilen özelliktedirler. Bu burcun insanı aynı zamanda iyi niyetli, dürüst ve çalışkan bir yapıya sahiptirler. Eğlenceli, pozitif ve dışa dönüktürler. İnsanları mutlu etmeyi, onlara iyilik etmeyi severler. Yaptıkları iyiliklerin geri döneceğini bilirler. Koç burcu insanı nadir olarak mal, para sahibi olur.

Boğa

Bu burçtan olan kişiler sessiz, kararlı, sakin ve sıcakkanlı olmalarıyla tanınırlar. en önemli özelliği doğadaki canlılara, insanlara karşı çok merhametli olmalarıdır. Bu burcun insanı son derece azimlidir. Onların bu azmi her alanda başarılı olmalarına sebep olur. Boğa insanı sanatkâr ruhludur ve el işlerine, resime oldukça meraklıdır.

İkizler

İkizler burcundan olan insanlar enerjik, yetenekli, zeki, canlı olurlar. Bu burcun insanı gülmeyi çok sever ve çevrelerindeki kişileri eğlendirirler. Fazla duygusal olmasalar da, duygularını sanat yoluyla ifade etmeyi severler. Düzgün konuşmaları, güler yüzlü olmaları etrafta çabucak dikkat çekmelerini sağlar.

Yengeç

Yengeç burcunda doğanlar, zeki, hayal gücü kuvvetli, ince ruhlu, hassas duygulu olurlar. Hayal dünyası zengin olan yengeçler, kendi kıyafet çizimlerini yaparak, dikmeyi çok severler. Bu burcun en üstün özelliği son derece şefkatli olmasıdır.

Aslan

Bu burcun insanı hevesli, cömert, yaratıcı yönleri ile tanınırlar. Aslan yıldız olanların burcudur ve çoğunlukla sahne yıldızı olurlar. Sahne yıldızı değil iseler, normal yaşantılarında girdiği her ortamın yıldızıdır. Aşırı yardım sever yapıları, onları adeta dünyanın koruyucusu yapar. Cömert olmaları ve dürüst olmaları çevrelerinde çok sevilmelerine sebep olur.

Okumaya devam...  Ezoterik Astroloji Nedir ?

Başak

Bu burçtan doğan kişiler, nazik, çalışkan, özenli, araştırmacı olurlar. Başak insanının evleri, işleri hatta tüm hayatları bir düzen içerisindedir. İnsan sevgisi ve güzel bir ahlaka sahip olan başak burcu insanı, insanlara sevecen davranarak onlar tarafından sevilir. Evlilikte de gereken düzeni sağladıkları için iyi bir eş olurlar.

Terazi

Terazi burcu insanı, nazik, rahat, sosyal, aktif kişilerdir. Venüs tarafından yönetilen terazi burcu, güzelliğe ve estetiğe meraklıdır. Uyumlu olduklarından dolayı girdikleri ortamda kolayca sosyalleşirler. Evliliğin ve birlikteliğin burcudur ve bu burcun kadını erkeklerin dikkatini çabuk çeker.

Akrep

Akrep burcunda doğan kişiler güçlü bir karaktere sahiptirler, ancak bazen zayıf bir yapıya da sahip olabilirler. Bu burcun insanı kararlı, duygusal, tutkulu kişilerdir. Çok fazla konuşmazlar ve bilgi sahibi olmadıkları konularda fikir yürütmezler. Çalışkan bir yapıları vardır işlerinde özveri ile çalışırlar. İşlerini sevdikleri kadar başarılı olurlar. Son derece sabırlı, çalışkan ve güçlü akrep burcu insanı politikada başarılıdır.

Yay

Yay burcu insanı, çok neşeli ve enerjik özelliktedirler. Bu burcun insanı çok iyi birer arkadaştır. Ruhları yeni doğmuş çocuk gibi saftır. Etraflarına enerji ve heyecan saçarlar. Doğaldırlar ve çok dürüst kişilerdir. Eğlenmeyi ve insanları eğlendirmeyi seven yay insanı, güçlü espri yeteneğine sahiptir.

Oğlak

Bu burcun insanı ağırbaşlı, azimli, sabırlı ve dürüst kişilerdir. oğlaklar planlı olduklarından uzun vadeli planlar yaparlar ve hedefe ulaşmak için sabırla beklerler.işlerine çok önem verirler ve girdikleri her işte çalışkan ve dikkatli olduklarından dolayı başarılı olurlar. Güvenilir olmaları sebbeiyle çevreleri tarafından sevilirler.

Kova

Kova insanı zeki, arkadaş canlısı, hayal gücü kuvvetli bir yapıya sahiptir. Dahiler çoğunlukta boğa burcundan çıkar. Farklı kültürler ve medeniyetlere oldukça merak duyarlar. Sempatik tavırlarıyla gittiği her yerde insanları kendine çeker.

Okumaya devam...  Horary Astroloji Nedir?

Balık

Balık insanı neşeli ve eğlenceyi seven yapıya sahiptir. Arkadaşlığa çok önem verirler ve sadık birer dost olurlar. Eğlenceye olan sevgileri onları birer dansçı yapar. Dansçı olmayı tercih etmezlerse de çevrelerinde güçlü espri yetenekleri ile eğlenceli olarak tanınır ve sevilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*