Burçların Olumsuz Özellikleri

Her burcun olumlu yanları olduğu gibi, pek çok olumsuz özellikleri de vardır. Genellikle burcumuzun olumsuz özelliğini taşısak da, karşımızdaki insandan bunu duymak hoşumuza gitmez ve kabullenmek istemeyiz. Hâlbuki kimse mükemmel değildir. Mühim olan olumsuz yanlarımız keşfedip onları değiştirmek için biraz olsun çaba göstermektir. Bu yazımızda size 12 burcun olumsuz yanlarını anlatacağız.

Koç: Egoistlik, devamlı kendini öne çıkarma, alaycılık, isyan etme, her şeyi anında istemek bu burcun en başlıca olumsuz yönleridir. Koç insanı erkek veya kadın fark etmeksizin daima lider olma arzusu içinde olduklarından, bu burçtan olan biriyle evlenecek olan kişinin bu durumu baştan kabullenmesi gereklidir. “Ben” merkezli koç insanı devamlı kendi bildiğini okur. Patronlarının söylediği şeylerin aksine kendi kafasına göre iş yapar.

Boğa: Tembellik, kendine düşkünlük, sıkıcılık, statik fikirler, oburluk, orijinalite eksikliği, esnek olmama, alınganlık, inatçılık boğa insanının en temel negatif yönleridir. Her şeyi parayla ölçme eğilimi vardır. Mutsuz olduğunu kabul etmez, aşırı kıskançlıkları sebebiyle gereksiz yere insanları zan altında bırakırlar. Rahatlarının bozulmasını hiç istemezler.

İkizler: Açıkgözlülük, meraklılık, değişkenlik, dedikoduculuk, iki yüzlülük, asabilik ikizlerin olumsuz yanlarıdır. Çok fazla konuşurlar ve konuştukları kadar dinlemeyi bilmezler. Devamlı başkalarının hayatlarını merak edip, bitmeyen sorularıyla insanları sıkarlar. Çıkarları için hırçınlaşır, başkalarının çıkarı söz konusu olduğunda sessiz kalırlar. Sorunlarla yüzleşmez, hemen kaçarlar.

Yengeç: Zayıf karakter, değişkenlik, aşırı hisli olmak, kendine acıma, uyuşturucu derecede hassasiyet, düzensizlik bu burçtan olanların olumsuz yönleridir. Alışkanlıklarından kurtulamadığı için sevmediği bir işi yıllarca yapabilir, mutsuz olduğu bir ilişkiyi sürdürebilir. Aşırı sahiplenici olmaları, ilişkilerinde sıkıcı olabilir.

Aslan: Sabit fikirlilik, zorbalık, züppelik, anlayışsızlık, kendini beğenme, kuvvet deliliği aslan burcunun olumsuz özellikleridir. Aşırı gururlu olduğundan yıllarca küs kalabilir. Her şeyi kendinin bildiğini sanır, hep son söz kendisinde olsun ister. Kendini beğenmişliği, aksini düşünenlere savaş açacak kadar abartılıdır.

Okumaya devam...  Burçların Çekilmez Özellikleri

Başak: Lüzumsuz meşguliyet, aşırı meraklılık, aşırı titizlik, aşırı tenkitçilik bu burcun negatif özellikleridir. Eleştirilere gereğinden fazla tepki verir. İnsanlar istemediği halde yardım edebilecek kadar yardım severliği, kişileri sıkar. Her şeyi kontrol etme ihtiyacı duyar, aşırı mükemmeliyetçidir.

Terazi: Flört ruhu, hafifmeşreplik, değişkenlik, aldatabilirlik, kararsızlık, alınganlık en olumsuz özellikleridir. Kendilerini beğendirmek için her yolu dener, olmadıkları kişi gibi davranırlar. İlişkide sadık kalmakta zorlanırlar. Rahatlarını bozmamak için hayatlarında problem yokmuş gibi davranırlar.

Akrep: İnsafsızlık, bilinmeyen istekler, evhamlılık, meraklılık olumsuz özellikleridir. Sürekli başkalarının hayatlarına karışır, yinede meraklarını gideremezler. Evhamlı olmaları düzenli bir ilişkiyi yürütememelerine sebep olur. Devamlı insanların kendilerini zarara uğratacağına inanırlar. Ölüm ve ayrılık onlara çok korkutucu gelir ve yüzleşemezler.

Yay: Sorumsuzluk, kaprisli olma, körlük derecesinde iyimserlik yay burcunun olumsuz yönleridir. Verdiği sözleri unutur, hatırlatılınca kabul etmezler. Hiçbir şekilde toparlanamayan dağınık kişilerdir. Kendi amaçları olmaksızın başkalarının hayatlarını benimserler.

Oğlak: Cimrilik, ihtiras, kötümserlik, aşırı kontrolcülük oğlağın en olumsuz yanlarıdır. Sorunlu kişilere âşık olurlar, çevrelerinde hep hâkimiyet kurabilecekleri kişiler vardır. İçten içe karamsar olup, çoğu zaman kendilerini yalnız hissederler.

Kova: Sabit fikirlilik, beklenmeyen gariplikler, sabit fikirlilik, muhalif olmak kova insanının negatif yönleridir. Hayatta pek çok beklentisi olmasına rağmen, bunların kendiliğinden oluşmasını beklerler. İyi arkadaş olurlar, ancak iyi bir eş olamazlar. Özgürlükleri hayattaki her şeyden çok daha önemlidir. Görüşlerine önem verilmemesi ve zekâlarının küçümsenmesine katlanamazlar.

Balık: Zayıf karakterlilik, belirsizlik, ihmalcilik en olumsuz yönleridir. Kararsız olmaları ellerindeki fırsatları kaybetmelerine sebep olur. Kazandıkları parayı ceplerinde tutamaz sürekli harcarlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*