Burçlar ve Diyet

Yaz ayları yaklaşırken diyet zamanı geliyor, önerilerimizi dikkate alın!

İşte burç burç diyet önerileri…

Koç

Kalorili besinleri tüketmeyi çok sevdiğiniz için her burca göre daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Kilo alımını durduracak en önemli etken, bu tür yiyeceklerden uzak durmanızdır. Sebze ve meyve ağırlıklı yemeniz, sizin için oldukça önemli!

Koç burcu et yemeklerini çok sever. Size önerimiz kırmızı ya da beyaz, yağsız pişen etleri tercih etmeniz.

Ayrıca Koç burçlarının meyve tüketimi oldukça yüksektir. Meyve konusunda her hangi bir seçimi yoktur.

Aşırı spor yapmak zararlı olabilir!

Koç burçları hareketli ve azimli bir yapıya sahiptir. Ateş burçlarından olan Koç burçları çok canlı ve güçlüdürler. Sahip oldukları yüksek enerjiyi spor yaparak harcamayı tercih edebilirler.

Fakat dikkat edilmesi gereken nokta, kalbi yormadan dengeli bir şekilde spor yapılmasıdır. Hareketli yapıları nedeniyle fazla kilolu olmayabilirler.

Boğa

Karbonhidrat tüketiminden vazgeçemediğinizi söyleyebiliriz. Genellikle Boğa burçlarında görülen selülit probleminin asıl kaynağı da bu olabilir.

Hiçbir şey yapmadan bile sadece ekmek tüketimini azaltarak da fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Örneğin beyaz pirinç yerine, kepekli pirinç tercih etmeniz bile yaz aylarına yaklaşırken vücudunuzun şişkinliğine iyi gelebilir.

Üç beyazdan en çok siz uzak durmalısınız!

Boğa burcu gırtlağı temsil eder!

Boğa burçları vücutta beyinciği, boynu, kulağı, ağzı, çene alt kısımlarını ve gırtlağı temsil eder.

Siz Boğa’lar bu yüzden yemek yemeye bayılıyor olabilirsiniz. Fakat tavsiyelerimizi dikkate almanızı öneriyoruz. Zira fazla karbonhidrat tüketimi ileriki yaşlarda sorun yaratacaktır.

Düşük oranda yağ ve şeker içeren yiyecekleri tercih edin!

İkizler

İkizler burcunun tek karşı koyamadığı besin şekerdir. Dört bir yanınız çikolata ve tatlılarla dolup taşıyor diyebiliriz. Tatlıdan bir kurtulsanız, geriye zaten sadece sağlıklı yiyecekler kalıyor.

Genel olarak yediklerinize dikkat ettiğinizi söyleyebiliriz. Sizin tek probleminiz, şekerli yiyecekler tüketmek.

Unutmayın, şeker de sizi tüketiyor!

Mideniz hassas!

İkizler burcu hassas bir mideye sahiptir. Diyet yaparken midenizin zarar görmemesine dikkat etmelisiniz, aksi takdirde kilo kaybı yaşamak isterken, kalıcı mide problemleriyle uğraşabilirsiniz.

Büyüyen Ay fazı dönemlerinde mideniz rahat edebilir. Bu dönemde bünye, yiyeceklerden ihtiyacı kadar olanı alabilecektir.

D, B1, B6, B12, B15 vitaminleri, kalsiyum, fosfor, potasyum kullanmanızı da önerebiliriz.

Okumaya devam...  Kadınlar ve Burçları…

Yengeç

Yengeç burçlarının en büyük problemi, fazla tuz tüketimidir. Kullandığınız tuz, vücudunuzda fazla su tutulmasına ve şişkinliğe neden oluyor.

Diyete başlamadan önce ilk yapmanız gereken, tuzu kesmek…

Size önerimiz, taze yeşil sebze tüketimini arttırmanız.

Yengeç burcu, vücudun yemek kanallarını temsil eder!

Burcunuz göğüs, mide ve yemek kanallarını temsil ediyor. Yaşamınızdaki duygusal iniş çıkışlarınız, beslenme alışkanlıklarınızı fazlasıyla etkiler.

Bu sebeple diyet dönemlerine bir hayli dikkat etmeniz gerekiyor. Dengeli bir şekilde besin tüketmelisiniz, aksi takdirde duygusal olarak zor bir döneme denk gelirse, bünyeniz fazlasıyla zayıf düşecektir.

Hassas mideniz için de kalsiyumlu yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Unutmayın, vücudunuz kilo almaya çok müsait!

Aslan

Aslan burcu kendine dikkat eder, sağlığına özen gösterir. Fakat yaşayabileceği bir problem, vücudunda belli dönemlerde hissedeceği şişlik duygusuzdur. Bu nedenle diyetinizi kesmeden sürdürmeniz gerekiyor.

Eğer bir diyet programı uyguluyorsanız, öncelikle istikrarlı bir şekilde devam etmenizi öneriyoruz. Yoksa kilo vermek yerine, mevcut olan kilonuzun üstüne de ekleme yapabilirsiniz.

Diyetin yanında kısa yürüyüşler…

Aslan burcu için önemli bir tavsiyemiz de kısa ama faydalı olabilecek yürüyüşlerdir. Yağlı yemek tüketimini azaltıp günde belli bir süre kısa yürüyüşler yapmak, sizin için çok faydalı olacaktır.

Bacak sağlığı için uzun oturuşlardan kaçınıp, sık sık hareket etmek gerekebilir.

Yeni Ay dönemlerinde açık havada bol bol yürüyüş önerilebilir. Bitkisel çay tüketimini düzenli hale getirmeniz de faydalı olabilir.

Başak

Sizin en büyük sorununuz, hamur işlerine olan düşkünlüğünüz…

Eğer kilo vermeye kesin kararlıysanız, öncelikle hamur işini kesmeniz gerekiyor; aksi takdirde kilo vermeniz olanaksız görünüyor diyebiliriz.

Etrafınızdaki tüm hamur işlerini yok etmelisiniz. Karnınız çok acıktığında, sizi tok tutabilecek gıdalara yönelmenizi önerebiliriz. Örneğin bir avuç badem ya da fındık…

Yemek yeme alışkanlığını değiştirmeli!

Başak burcu sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeyi tercih edebilir. Bu alışkanlığınızı yaz ayları yaklaşırken kilo vermek için lehinize kullanabilirsiniz.

Ayrıca demir eksikliğine de dikkat etmenizde fayda var. Çünkü et tüketiminiz azdır. Ara ara et yemeklerine yönelmenizi tavsiye edebiliriz. Böylelikle vücudunuzun eksiklerini tamamlayarak daha sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Başak burçlarına D, B1, B12, B15 vitaminleri, kalsiyum, fosfor ve magnezyum önerilebilir.

Okumaya devam...  Fal Nedir?

Terazi

Terazi burcu gece geç saatlerde yemek yemeye bayılır. Bu yüzden aldığı kilolarından şikâyet edebilir. Size önerimiz, gece yemelerini kesemiyorsanız, bu saatlerde daha hafif gıdalara yönelmeniz.

Eğer sağlıklı besinlerle ara ve ana öğünler yaparsanız, vücudunuzun hafiflediğini görebilirsiniz.

Hem sık hem sağlıklı öğünler yaparak kilo verebilirsiniz, bizden söylemesi…

Su içmek böbreklerin ilacı…

Hassas böbreklere sahip olduğunuzu belirtmemizde yarar var. Terazi burcu böbrekleri temsil etmektedir.

Her ne çeşit diyet programı uygularsanız uygulayın, gün içinde bol bol su tüketmeniz gerekiyor. Ayrıca alkol ve asitli içecekler de bünyenize fazlasıyla zarar verebilir.

Hızlı, hareketli, son derece sosyal ve entelektüel olan hava grubu burçlarından Terazi burcu, dengeyi temsil ettiği kadar dengesizliği de temsil eder. Duygusallığı bünyesini ve iştahını da etkiler.

Akrep

Tutkulu Akrep burcu et yemeklerine ve ete son derece düşkündür. Bu sebeple protein bazlı diyetler önerilebilir.

Eğer kilo vermeye kararlıysanız, doktor kontrolünde yapılabilecek protein ağırlıklı rejimler size göre diyebiliriz. Çünkü alışkın olduğunuz ve yemekten zevk aldığınız gıdaları hayatınızdan çıkarmak, hem psikolojinizi olumsuz etkileyecek, hem de kilo verseniz de sizi mutlu etmeyecektir.

Deniz ürünleri sağlıklıdır!

İllaki et tüketmek isterseniz, yaz ayları yaklaşırken deniz ürünlerini, balığı size tavsiye edebiliriz.

Su grubu burçlarından olan Akrep burcunun gizemli bir hayatı olabilir. Gelgitli ruh haliyle yemek düzeni de son derece düzensiz olabilir.

Kilo vermek için öncelikle yemek ve uyku düzeninizi toparlamanızı önerebiliriz.

Yay

Ateş elementi grubunda yer alan Yay burçlarının sağlıklı beslendikleri pek söylenemez. Asitli içeceklere ve tatlıya karşı bir düşkünlükleri vardır. Zararını en iyi kendileri bilse de bu alışkanlıklarından vazgeçmek konusunda zorlanabilirler.

Yeni Ay dönemleri, hayatınızda yapmaktan çok hoşlandığınız ama hiç memnun olmadığınız alışkanlıklarınızdan kurtulmak için iyi zamanlardır, bizden hatırlatması…

İşte anahtar…

Yemek yeme alışkanlıklarınızı vücudunuzun ihtiyacına göre yeniden düzenlemek, aslında sağlıklı ve dengeli beslenmenin anahtarını size verecektir.

Eğer sindirim sisteminizle ilgili problem yaşarsanız, sizi hafifletecek ve arınmanıza yardımcı olacak ufak egzersizler yapabilir ve vücudunuzu rahatlatabilirsiniz.

Oğlak

Fast-food düşkünlüğünüz oldukça yüksek diyebiliriz. Bu alışkanlığınızdan vazgeçerek sağlıklı beslenmeye bir adım atabilirsiniz.

Okumaya devam...  TÜRK BURCUNUZA GÖRE NASIL BİR KİŞİLİĞE SAHİPSİNİZ

Toprak grubu elementinden olan Oğlak burcu, yoğun bir iş temposuna sahip olabilir. Hızlı bir yaşamın da ne yazık ki getirisi sağlıksız ve hızlı tüketilen gıdalar olabilir.

Zamanınız az da olsa sağlıklı yemekleri tercih etmeye özen gösterin!

Diyet yapmak disiplin ister!

Eğer bir diyet programına başlamaya karar verdiyseniz, disiplinli ve kaidelere uyan yapınız, size oldukça destek verecektir.

Yağlı ve hazır yiyecekler yerine sebze ve tencere yemeklerini hayatınıza sokmayı deneyin. Göreceksiniz kısa zamanda vücudunuz sağlığına kavuşacak ve doğal olarak da kilo vermeye başlayacaksınız.

Bir avantaj daha…

Oğlak burçları zengin içerikli bitkileri tüketmeye öncelik verirler. Sağlıklı beslenmek ve zinde kalabilmek için yeşillik yemek çok önemlidir.

Çalışkan yapınız nedeniyle beslenmenizi ihmal ettiğinizi düşünüyorsanız, az ama sık yemek yemek sizin beslenme şekliniz olabilir.

Meyve tüketimine ağırlık vermeniz gerektiğini de hatırlatalım!

Kova

Kova burçları sağlıklı beslenmeye çok önem verirler. Fakat hata yaptıkları bir nokta, dengesiz beslenmeleridir. Bu yüzden kilo vermekte başarısız olabilirler.

Doğru gıdaları yanlış zamanlarda yediğiniz için kilolarınızdan kurtulamıyor olabilirsiniz. Siz sağlıklı beslenmenin ne demek olduğunu gayet iyi biliyorsunuz fakat neyi ne zaman yemeniz gerektiği konusunda zorluk çekiyor olabilirsiniz.

O halde zamanlama ile ilgili bir diyetisyenden destek almanın vakti geldi diyebiliriz.

Bal ve yoğurt mucizesi!

Eğer diyet programınızı uygularken ya da gündelik hayatınızda fazla stresten midenizin zorlandığını hissediyorsanız, uygun saatlerde bal ve yoğurt tüketimini önerebiliriz.

Ayrıca Yeni Ay dönemleri, diyet programlarına start vermek için çok uygundur, bir yere not edin.

Balık

Balık burçları ne yazık ki kilo almaya çok müsait bir bünyeye sahiptirler. Alınan en ufak bir kilo bile görülmeye hazır duruyor diyebiliriz.

Size formunuzu devamlı korumanızı önerebiliriz. Kısa süreli diyet programları uygulamak yerine, hayatınızdaki yemek alışkanlıklarını kökten değiştirmelisiniz.

Sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı olarak benimseyin!

Katı diyetlerden uzak durun!

Su grubu burçlarından Balık burcu, katı ve yorucu diyetlerden uzak durmalıdır. Vücudunuzun demire ihtiyaç duyabileceğini hatırlatalım, demir içeren besinler tüketmeyi ihmal etmeyin.

Ayrıca alerjik bir bünyeye sahip olabilirsiniz. Bu sebeple bir rejime başlayacaksanız, tüketeceğiniz gıdaları bir diyetisyene de danışmayı ihmal etmeyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*