Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat, hiç şüphesiz herkesin dikkatini çekmektedir. Astral seyahat ne olduğu anlaması güç bir durumdur. En basit olarak ruhun beden çıkarılması olarak tanımlanabilir. Her gece, uyurken ruhun bedenden ayrıldığı söylenir. Kişi uyurken davranışlarının farkında olmaz.

Ruhunu kontrol edemez ve hiçbir şey hatırlamaz. Astral seyahat kişiye, bilinçli olarak ruhu bedenden çıkarmayı öğretir. Buna inanan kişiler olduğu gibi hiçbir şekilde dikkate almayan kişiler de bulunmaktadır. Astral seyahat yapanlar, bu işin teknikleri olduğundan bahsetmektedir. Astral seyahat deneyimleri bu konuyla ilgili soru işaretlerinin kaybolmasını sağlayan yegane şeylerdir.

Astral seyahat nasıl yapılır resimli anlatımlarla değil de yazılarla çok daha rahat kavranabilir. Astral seyahat kişinin psikolojisini yönetebildiği durumlarda gerçekleşir. Elbette yapması çok kolay bir işlem değildir.

Astral seyahatin yapılabilmesi için kişinin tek başına olması gerekmektedir. Uyuyacak gibi yatılması gerekir ve ortam olabildiğince sessiz olmalıdır. Yatarken tüm düşüncelerinizden arınmış olmanız gerekmektedir. Zihninizi boşaltmalısınız. Duygu karmaşasının içerisinden sıyrılmalı ve tek bir şeye odaklanmalısınız.

Astral seyahatte başarı odaklanmaktan geçer. Yeterince iyi odaklanabilirseniz, bunu başarabilirsiniz. Astral seyahat yapmak istiyorsanız, ruhunuz her türlü korkudan uzak tutulmalıdır. Sizi astral seyahate çıkarabilecek ve seyahatte tutulabilecek yegane şey düşünceleriniz olacaktır.

Astral seyahate çıkmak için sırt üstü uzanın ve zihninizi boşaltın. Gözlerinizi kapatın ve sanki tavandan kendinize baktığınızı hayal edin. Bu hayal üzerine olabildiğince yoğunlaşın. Bu hayal üzerine yoğunlaşmanız ve bunun gerçek olduğunu hayal etmeniz en önemli aşamadır. Bu aşamada vücut kesinlikle kasılmamalıdır. Bu, sanki her zaman yaptığınız bir şeymiş gibi düşünülmeli ve o rahatlıkta hareket etmelisiniz.

Astral bedene çıkabilmeniz için ruhunuzun çıkması gerekir. Çıkış noktası göbek bölgesinde yer alan chakradır. Bu nedenle karnınızda değişik duygular hissetmeniz son derece normaldir. Çıkan ruhun bedeninizle ilişkisi devam eder. Bunun kordon bağı aracılığı ile yapıldığı söylenir.

Okumaya devam...  Burcunuz Hangi Gruba Giriyor?

Astral seyahat yapılacağı gün yediğiniz şeylerin hafif olması da önemlidir. Vücut hafif hissedilmelidir. Herhangi bir sakatlık durumunda astral seyahat yapma fikri kafadan atılması gereken bir düşüncedir.

Astral seyahatin ilk yapıldığı gün dikkat edilmesi gereken korkuyu tamamen aklınızdan atmaktır. Korkarsanız, ruhunuz bedeninize geri dönecektir. Bunun önüne geçebilmek için ilk gün sadece olduğunuz odada gezin. Odanın dışına çıkmayın. Kendinizi izleyin ve düşüncelerinizi sakinleştirin.

Astral Seyahat Teknikleri

Astral seyahat pek çok insanın kafa yorduğu bir konudur. Bu konuda kişinin tüyleri ürperse de gerekli araştırmaları yaptığı ve gerekli teknikleri öğrendiği taktirde korkusu kaybolur. Astral seyahat teknikleri ile ilgili yapılması gereken ilk şey nefes tekniklerini öğrenmektir.

Nefes, hayattır. Kişinin telaş anlarında sakinleşebilmesi ve korkusunu yenebilmesi nefesten geçer. Birbirinden farklı nefes teknikleri vardır. Bu tekniklerin öğrenilmesi ve bu konuda profesyonelleşmesi bile zaman alır.

Astral seyahat için vücudun rahat olması gerektiğinden bahsedilmişti. Bunun için de bir takım teknikler bulunmaktadır. Vücudun her kısmının gevşetilmesi ve chakraların açılması astral seyahat için çok önemlidir.

Astral seyahatle ilgili tecrübelerin unutulmaması için uyandığınızda ulaşabileceğiniz uzaklıkta bir defter olması önerilir. Uyandığınız an tüm hissettikleriniz, doğru ve yanlış yaptığınız her şey yazılmalıdır.

Astral Seyahat Tehlikeleri

Pek çok insan astral seyahatin tehlikeli olduğunu savunmaktadır. Ancak bu konuda deneyimli olan pek çok kişi bunun aksini iddia etmektedir. Onlara göre astral seyahatin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Herhangi bir problem durumunda ruh vücuda geri döndüğü için problem olması mümkün görünmüyor. Bu nedenle kişiler buna teşvik ediliyor.

 

Kaynak:http://www.nasil.com/astral-seyahat-nasil-yapilir/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*