Kamptan Mektup

Selmacığım ,

Dün kampa geldim. Burası , güzel bir kıyı. Altın gibi kumu var. Kamp için birkaç yapı yapılmış , çadırlar da kurulmuş . Ben , yedi arkadaşımla birlikte , bir çadırda kalıyorum .

Kampın başladığı gün bizi topladılar . Günlük yaşama düzenini anlattılar : Sabahleyin saat 8 ‘de kalkacağız . Temizlik. Kahvaltı. Sonra deniz. Yemek. Öğle uykusu. Uykudan sonra isteyen gene denize girecek, isteyen kitap okuyacak , isteyen top oyunlarıoynayacak. Akşam yemeği. Saat 9 ‘da uyku .

Kampta iki beden öğretmeni var. İkisi de biz çocuklardan daha neşeli. Bize yüzme öğretiyorlar, toplu oyunlarımızı yönetiyorlar. Ben, yüzmeyi birkaç gün içinde daha iyi öğrendim. Bir de doktorumuz var. Sabahları hepimize birer birer bakıyor. Şükür kimse hastalanmadı.

Yemeklerimizi , tezgahlardan kendimiz alıp masalara götürüyoruz. Sonra boş kapları gene biz taşıyoruz. Benim yemek seçme huyum kalmadı. Denizde acıkınca her şeyi yemeğe başladım.

Sabahları yataklarımızı da kendimiz düzeltiyoruz. Yatağımı, eşyalarımı düzenlemek , ilk günlerde bana güç geldi Selma. Öğretmenlerimizden biri : << İnsan , kendi hizmetini, kendi görmeye alışmalı >> diyor .

Arkadaşlarla çok iyi kaynaştık ; sanki birkaç yıldır bir aradayız. Birlikte oyunlar, kitap okumalar, tartışmalar …

Gelecek yıl kampa birlikte gelelim. Sevgilerimle .

Adres :Gençlik Kampı

Çanakkale

Ayşe Bakırcı

Okumaya devam...  Bir Balık Avı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*