2017’de Ülkemizin Daha da İlginç Bir Yer Olduğunu Kanıtlayan 17 Absürt Haber

2017’de Ülkemizin Daha da İlginç Bir Yer Olduğunu Kanıtlayan 17 Absürt Haber

Kuşkusuz ülkemizde çıkan birçok absürt olaya şahit oluyoruz. Her geçen gün artık şaşırmayız alıştık dedikçe çıkan absürt haberler bizleri yanıltmaya devam ediyor… Her yıl, diğer yıldan biraz daha garipleşen ülkemizden sizler için 17 absürt haberi derledik.

Malumunuz çok fazla haber var… Kalanını da sizlere bırakıyoruz.

İyi yıllar!

1. Hapishaneden firar ettikten sonra ‘Kuş Uçtu’ Diye sosyal medyada paylaşım yapan Sevan Nişanyan

Agos ve Taraf gibi gazetelerde yazarlık yapan ve Foça cezaevinde tutuklu bulunan Sevan Nişanyan, hapishaneden firar ettiğini bir tweetle açıklayarak Türkiye gündemine kısa süreliğine de olsa oturmuştu.

2. Halkoyunları Yarışması için Macaristan’a giden 16 kişilik ekipten 11 kişinin iltica etmesi

Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği kafilesi Macaristan’da yapılan bir yarışmaya katılarak ülkemizi temsil ettiler. Yaş ortalaması 20’nin üzerinde olan ve yeni lisans çıkardıkları öğrenilen 16 kişilik Halk Oyunları ekibinin 11’inin Macaristan’a iltica ettikleri ortaya çıktı. Yakın zamanda yaşanan bu trajikomedik olay bir hayli gülmemize sebep olmuştu.

3. Sokakta öpüştüğü için 109 lira para cezasına çarptırılan ‘Adam’

Bir genç sokakta sevgilisiyle öpüştüğü için para cezasına çarptırılmıştı.

4. Yeni Akit Gazetesi’ne göre ajanlar haberleşme için yırtık kot kullanıyor

Yeni Akit’de yer alan haberin ifadeleri şu şekilde; “Akit’in istihbarat kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Hendek olayları ve 15 Temmuz sonrası Türk toplumu içerisinde rahat hareket edemeyen Batılı ajanlar ve ‘yerli’ işbirlikçileri, aynı seri ve ‘belli’ yerinden yırtılmış kot pantolonlar giyerek irtibatlaştılar.”

5. Otobüs şoförü ‘Benim arabam’ dedi, yolcuları indirmek istedi

İzmit’te yaşanan olayda, otobüse geç bindiği için yolcuları azarlayan otobüs şoförü, tartışmaların devamında ‘benim arabam’ diyerek yolcuları indirmek istemişti…

6. Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ‘Şeytanla Mücadele Edecek Yardımcı Doçent’ ilanı verdi

Karaman’da bulunan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, İslami İlimler Fakültesi’nde çalışmak üzere ‘Şeytanla mücadele edecek insan eğitimi üzerine çalışmaları bulunan’ yardımcı doçent aramıştı

7. ATV Haber ‘de metrekareye 70 kilogram yağışı anlatmak için muhabirin üzerine damacanayla su döküldü

8. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ağırladığı tıp fakültesini kazandığını söyleyen öğrencinin belgeleri sahte çıktı

Meslek lisesi mezunu Nuriye K. 2 saat uykuyla Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandığını iddia edip başta okul müdürü olmak üzere ilçe ve il müdürleri, ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından ağırlandı. Daha sonra ise Nuriye K’nın belgelerinin sahte olduğu ortaya çıkmıştı.

9. Alkollü bir adam çıplak şekilde dairelerin zillerine bastı ve kapılarına işedi

İstanbul Kadıköy’de yaşanan olay Twitter’dan duyulmuştu. Çıplak ve sarhoş bir adam bir apartmana girerek dairelerinin zilleirne basıp kapılara işemişti.

10. Balona röveşata atma videosu ile kayıp olduğu öğrenilen adam

Yakın tarihte balona röveşata atma videosu ile ünlenen bir adamın daha sonra kayıp olduğu ortaya çıkmıştı. Abimizi ise Müge Anlı bulmuştu.

11. Devlet Bahçeli’nin Robot Sophia’ya atarı

Dünyada ilk vatandaşlık verilen Robot Sophia’ya Devlet Bahçeli büyük tepki göstermişti. Bahçeli’nin ifadeleri ise bu şekildeydi; “Bir Hollywood yıldızına benzetilen, robota dünyada ilk kez vatandaşlık vererek ne yapmak istemektedir? Nasıl bir hüsran, husumet kutsal topraklarda hakimiyet kurmuştur? Allah’ın emir ve yasaklarını çiğneyen, batıl hedeflerle yan yana gelen anlayışı Müslümanlıkla bir tutmak nereye kadar mümkündür?”

12. A Haber, röportaj yaptığı hayvan terbiyecisini Putin’in danışmanı olarak tanıttı

A Haber, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in özel danışmanı olduğunu söyleyerek Edgard Zapaşni’yle söyleşi yapm-tı. Fakat Zapaşni’nin danışman değil, bir hayvan terbiyecisi olduğu kısa sürede ortaya çıkmıştı.

13. Yeliz lakaplı Ahmet Hamdi Çamlı, “Cihat bilmeyen çocuğa matematik öğretmek faydasızdır.”

AKP Mİlletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, eğitimdeki yeni müfredattaki “cihat” konusuna ilişkin olara “Eğitim Bakanlığımız çok isabetli bir karar vermiş. Namaz dinin direğiyse, cihat çadırdır. Direksiz çadır bir işe yaramaz. Cihat bilmeyen çocuğa matematik öğretmenin faydası yok” demişti.

14. Protestocular Hollanda’yı protesto etmek için portakal bıçaklayıp suyunu içtiler

Kendilerine “Reis’in gençliği” adını veren grup, geçtiğimiz aylarda Hollanda ile yaşanan diplomatik krizi ellerine aldıkları portakalları önce bıçaklayıp, ardından sularını sıkıp içerek protesto etmişlerdi.

15. Antalyalı muhtarlar protesto amacıyla üzerine ‘Trump’ yazdıkları turpları ısırdı

Antalya’nın Kumluca ilçesinde muhtarlar, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki için açıklama yaptı. Muhtarlardan bazıları açıklama sonunda üzerine ‘Trump’ yazdıkları turpları ısırarak karara tepki göstermişlerdi.

16. Diyanetin “SMS, Faks ve Mektup İle Boşanma Gerçekleşebilir” açıklaması

Diyanetin sitesinden yapılan açıklama bu şekilde; “Bir kimse, yüzüne karşı ‘seni boşadım, benden boş ol’ gibi boşamayı ifade eden sözleri şifahî olarak söylemek suretiyle, eşini boşayabileceği gibi, bu sözleri telefon, mektup, mesaj, internet ve faks yoluyla bildirerek de boşayabilir. ”

17. ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabını bir günlüğüne kapatan Bahtiyar Duysak

Geçtiğimiz günlerde isimsiz biri Donald Trump’ın Twitter hesabını silerek ülkede kahraman ilan edilmişti. Bu kişinin daha sonra Türk asıllı bir Alman vatandaşı olan Bahtiyar Duysak’ın ta kendisi olduğu anlaşılmıştı.

 

Kaynak:http://listelist.com/2017-en-absurt-haberler/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.